Reply To: Cazul Maxim!

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Cazul Maxim! Reply To: Cazul Maxim!

Giani
Member

Da stai ca nu-i corect. In momentul in care l-am luat, Maxim era trimis la tineret si trimis apoi la misto la o echipa retrogradata din etapa a 5a. Cat de cat, acum a si jucat, si a facut-o chiar bine. Sincer, nu pricep de ce nu a fost folosit in fiecare meci, chiar daca nu a fost constant. Eu zic ca i-a crescut chiar cota si implicit valoarea, deci ciobanul ar trebui sa ne mai dea si ceva bani in plus. Da’ la noi se discuta cam asa: ciurucurile de la steaua se vand cu 150-200 k iar ei trebuie sa cumpere varfurile (ca valoare, nu ca post) altor echipe la 50 – 100 k. Pentru ca astia sunt tot cei de acum 15 ani. Niste bolsevici revopsiti.

Imi amintesc ce mare se dadea mitica in momentul in care a relatat transferul lui Lacatus de la Brasov la aurolaci. Ca, zice-se, steaua a dat Brasovului trei jucatori, gratie unei “smecherii” facute de el in favoarea ardelenilor. Uita sa spuna: trei nulitati, asta in schimbul unuia dintre cei mai valorosi atacanti ai momentului. Lacatus avea 17-18 ani, iar inlocuitorii 28.