Reply To: Cazul Maxim!

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Cazul Maxim! Reply To: Cazul Maxim!

Giani
Member

Lucrurile sunt mult mai complicate. Azi am participat la pichetarea Ligii, care s-a transformat intr-o discutie in termeni civilizati cu Dragomir si Valentin Alexandru. Ideea este foarte clara, actul semnat pe 25.04 este foarte valabil, foarte semnat la timp (lucru confirmat “pe sest” si de unii reprezentanti ai presei), dar exemplarul lui Siman a fosr retinut de Paunescu drept garantie pana la lichidarea intr-o forma sau alta a litigiului. Ca acea chitanta sau ce-o fi ea e dubioasa rau de tot sau ca alte acte nu sunt in regula… de acord. Dar contractul respectiv e foarte valabil, am citit exemplarul trimis Ligii. Documentul nu era nici nedatat, cum afirma Becali, fiind tehnoredactat pe computer, nu era nici datat dupa semnare (se vedea clar, si credeti-ma ca ma pricep sa fac colaje “invizibile” pentru un ochi de incepator, dar foarte vizibile pentru un ochi exersat). Cei doi nu erau fraieri totusi sa-si taie creanga de asub picioare prin recunoasterea adevarului. Daca Becali si Paunescu au semnat un act antedatat cu trei saptamani, e problema lor. Asta inseamna ca nu stiu sa isi impuna punctul de vedere. In privinta contractului de novatiune, Siman a avut dreptate.