Reply To: A.S.S.S.B. – Asociatia Suporterilor Sportul Studentesc

Giani
Member

@Tavi wrote:

nu uitati de 2% ❗

Asta prin mai, cand depunem declaratiile la admin financiara. Pana pe 28 februarie trebuie sa primim fisele fiscale. Cei care au realizat numai venituri salariale in cursul anului 2006, indiferent daca au avut mai multe locuri de munca, ori succesiv ori in paralel, nu au obligatia de a depune declaratia de venit (fromular 200), ci numai persoanele care au realizat venituri din activitati independente (liber-profesionisti, persoane fizice autorizate, drepturi de autor, brevete), deci daca doriti sa completati formularul 200, in baza caruia veti prezenta optiunea de sponsorizare (asta nu stiu ce formular este, dar voi intreba la admin. finaciara), trebuie sa cereti fisele fiscale FF1 si FF2 de la toti angajatorii pentru care ati lucrat. Apoi va prezentati la adiminstratia finaciara la care sunteti arondati (este cea de domiciliu, nu are legatura cu locul de munca), intrebati inspectorul in a carui “parohie” sunteti arondati, si completati formularele. Procedura este destul de birocratica din punctul meu de vedere, dar cred ca pentru o Asociatie puternica merita sa pierdem cateva ore pe an.