Reply To: Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dan Vasile Petrescu 22.12.1967 Reply To: Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Tavi
Member

Rămas fără angajament după ce şi-a dat demisia de la Rapid pe 14 aprilie, Dan Petrescu este unul dintre cei mai căutaţi antrenori. În ţară, “Bursucul” este pe lista cluburilor Sportul, Braşov, Argeş şi Farul, iar din străinătate a fost propus de Anghel Iordănescu la OFI Creta.

Petrescu recunoaşte că ar fi tentat să accepte propunerea grecilor. “Dacă voi avea o ofertă clară de la OFI, voi semna cu ei. Vreau în străinătate pentru că aştept să se schimbe ceva la noi. Acum nu avem nici o şansă să facem ceva în Europa”, a spus Petrescu. “Din ţară, Sportul rămîne prioritatea numărul unu. Acolo am o relaţie de prietenie cu preşedintele clubului şi cunosc jucătorii”, explică Petrescu, adăugînd: “Marţi voi lua o hotărîre în privinţa viitoarei mele destinaţii”.

Vasile Şiman îl aşteaptă în Regie: “Nu am nici o soluţie de rezervă în cazul în care Petrescu alege altă ofertă în afară de a noastră. Azi urmează să se ia o decizie în acest sens”.

14 iunie 2004 (GSP)