Reply To: Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dan Vasile Petrescu 22.12.1967 Reply To: Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Ultras
Member

Am sperat sa plece in Grecia, dar va semna cu Sportul.

Din ProSport

Din nou Bursucul

Fostul antrenor al Rapidului se va întoarce printre “studenţi” începînd cu 17 iunie, dată la care jucătorii Sportului revin la pregătiri. Petrescu s-a întîlnit ieri cu Vasile Şiman, preşedintele alb-negrilor, cei doi ajungînd la un acord de principiu. “Sînt hotărît să mă întorc la Sportul”, s-a rezumat să declare Petrescu, aşteptînd clarificarea condiţiilor contractuale. “Înţelegerea nu e perfectată sută la sută, însă nu cred că vor fi probleme. Dan nu a pus încă nici o condiţie, dar pot să garantez că doar un singur jucător va pleca de la echipă”, a precizat preşedintele clubului din Regie, Vasile Şiman. De altfel, Petrescu a fost singura soluţie la care s-a gîndit conducerea Sportului, el fiind dorit şi de jucători. “Retrogradasem în Divizia B şi nu stăteam foarte bine cu moralul. “Mister” a reuşit să ne mobilizeze şi am avut un tur excepţional cu el pe bancă”, a spus atacantul Gigel Bucur, cel mai prolific jucător al “studenţilor”.