Reply To: Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dan Vasile Petrescu 22.12.1967 Reply To: Dan Vasile Petrescu 22.12.1967

#53455
cameliu
Member

@Tavi wrote:

Ce prevede ROAF

Conform articolului 64.5, în regulamentul ROAF aprobat în 15.03.2004, “jocurile din cadrul şaisprezecimilor Cupei României se stabilesc prin tragere la sorţi, echipele participante fiind repartizate astfel:
a) în urna A: echipele divizionare A clasate pe locurile 1-6 în campionatul ediţiei precedente
b) în urna B: celelalte 10 echipe divizionare A participante în campionatul ediţiei în curs
c) în urna C: cele 16 echipe din categorii inferioare calificate în urma fazelor precedente
Se împerechează echipe din urna A cu echipe din urna C (6 jocuri) şi, în continuare, echipe din urna B cu echipe din urna C.

Intortocheata e mintea federala!
Pai in “16”-imi sunt 16 de A si 16 din divizii inferioare! De unde pina unde 3 urne? 2 nu erau destul??? 😆 😆 😆

Eu propun si pt finala 2 urne! In urna A Dinamo iar in urna B o echipa cotata mai slab, sa fie siguri federalii ca Dinamo nu pica cu… Steaua 😆 😆 😆 😆