Reply To: Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004 Reply To: Discutii referitoare la sezonul 2003 – 2004

ion
Member

Nea Siman culege acum ce a semanat timp de 3 ani buni.Adica jucatorii care au valoare si au avut caracter sa joace pe paltoane si telefoane mobile si sa vina la antrenament cu metroul s-au desteptat si acum pleaca pe capete odata cu terminarea contractului.Va dati seama ce spirit de echipa domneste acum la Sportul daca jucatorii prefera sa nu mai incaseze nici un ban si sa plece unde vad cu ochii.Personal cred ca cei care vor ramine la echipa nu vor pune osul sa joace si vor astepta in liniste sa lichideze conturile cu Siman.Noi vom suferi ca echipa nu joaca si nu are rezultate si un om pe care l-am stimat si aparat neconditionat (Siman)se va tranforma din salvator in gropar.Eu nu inteleg metafizica care-l calauzeste pe Siman in a conduce un club de fotbal si nu inteleg de ce daca vede ca nu este compatibil ca gindire cu fotbalul romanesc nu isi pune ordine in ceea ce face…sau sa renunte.Cind de la echipa iti pleaca la modul in care pleaca jucatorii (adica cu mahalagisme si faze cu injuraturi) atunci eu cred ca nimic nu mai e de facut .Sa vinda echipa la 12 noaptea (ca asta-i ora preferata de plata a lui) cui are bani si tine ca echipa sa faca performanta si in acest fel se va ajuta pe el si va redeveni om de onoare .Va fi un gest cu adevarat in concordanta cu situatia in care se gaseste si isi va recapata si credibilitatea pe care acum si-a cam pierdut-o
Unii dintre voi ati spus ca e bine si asa cum stam acum si ca in viitor va fi mai bine si ne vom bucura …Eu nu mai cred in acest moment ca avem viitor daca Siman nu se va schimba ca mentalitate si dorinta de a conduce echipa.Ne trebuie la un club sarac ca al nostru un om in primul rind cu suflet care sa tina la echipa si devotat ideii de a face lucrurile bine.Altfel mai devreme sau mai tirziu ne vom desfiinta (vei cazul Petrolul)