Reply To: Tiberiu Bălan 17.02.1981

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Tiberiu Bălan 17.02.1981 Reply To: Tiberiu Bălan 17.02.1981

07Ex
Keymaster

Balan: “Vreau sa plec din Regie”

Jucatorul Sportului, Tibi Balan a declarat la finele partidei cu CS Otopeni ca meciul a fost unul de vacanta pentru echipa sa. “Cred ca aceasta a fost ultima mea prezenta în tricoul alb-negru. Consider ca mi-am facut datoria, timp de cinci ani fata de acest club si cred ca merit sa plec la mai bine. Nu stiu daca Viorel Moldovan va veni sa antreneze în Regie”, a spus Balan, care a fost completat de colegul sau, Cristi Ciubotariu. “Ultima impresie conteaza. Am stabilit cu baietii înainte de meci, în vestiar ca trebuie sa facem tot ce ne sta în putinta pentru a câstiga. Nu stiu daca voi pleca din Regie”, a spus Ciobi. Altfel, atacantul alb-negrilor, Costin Curelea era multumit de rezultatul final. “Daca nu era atât de cald, poate am fi reusit sa învingem mai clar. Nu am jucat azi pentru ca am avut o usoara accidentare si am stabilit, de comun acord cu staff-ul tehnic, sa nu fortez”, a spus Costin. Referindu-se la o eventuala plecare de la Sportul a colegului sau, Tibi Balan, Curelea a adaugat: “Tibi are valoare sa joace la o echipa mare. Sper sa se materializeze ofertele pe care le are în acest moment”.