Reply To: Dacian Varga 15.10.1984

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dacian Varga 15.10.1984 Reply To: Dacian Varga 15.10.1984

07Ex
Keymaster

“Şiman mi-a ordonat să revin la Sportul, dar sunt convins că se va înţelege cu Unirea!”

Dan Petrescu şi Mihai Stoica au anunţat că Unirea Urziceni a renunţat la Tibi Bălan şi Dacian Varga din cauza pretenţiilor exagerate ale lui Vasile Şiman, dar cei doi fotbalişti încă speră că vor putea evolua cu ialomiţenii în Liga Campionilor. “Sunt convins că până la urmă se vor înţelege”, spune Varga. Mijlocaşul aşteaptă ca patronul Sportului Studenţesc să mai scadă din suma cerută Unirii pentru el şi Tibi Bălan.

“Mi-aş dori să rămân la Unirea. Am vorbit cu foştii colegi de acolo. Îmi pare rău că nu mai pot fi alături de el. Şiman ne-a ordonat să renevim la Sportul. Nu se pune problema de bani între mine şi Unirea, important e să se înţeleagă cluburile. Eu sunt 100% convins că până la urmă se va ajunge la o înţelegere. La fel mi-a spus şi dumnul Şiman. Eu şi Tibi (n.r. Bălan) suntem dezamăgiţi că nu ne putem pregăti cu Urziceniul. Ne dorim amândoi să jucăm în Liga Campionilor. Nu ştiu cât se cere pentru noi, nici nu am avut curaj să întreb. Dacă domnul Şiman spune că valorăm trei milioane, înseamnă că aşa este”, a declarat Varga la Sport.ro.