Reply To: Dacian Varga 15.10.1984

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Dacian Varga 15.10.1984 Reply To: Dacian Varga 15.10.1984

07Ex
Keymaster

Varga: “La câţi bani oferă arabii, căldura nu ar fi o problemă”

Ioan Andone a fost prezent sâmbătă la meciul pe care Sportul Studenţesc l-a disputat în Liga a II-a, iar apoi a discutat cu Dacian Varga. Campion cu Unirea, mijlocaşul ar putea juca în Liga Campionilor, dar în Asia! Varga ar putea ajunge la Al-Ahli din Dubai.

“Am vorbit şi cu Tibi Balan şi cu Dacian Varga, dar să vedem pentru că discutăm cu Nedved. Dacă tratativele cu Nedved vor fi pozitive, va rămâne el. Dacă nu, Varga e o primă variantă”, a declarat Ioan Andone la gsptv.

Dacian Varga a afirmat că, la câţi bani au arabii, căldura nu ar fi o problemă.

“Este primul antrenor care m-a adus la echipa mare. Am o relaţie bună, l-am intrebat cum e prin Arabia, mi-a zis că e foarte cald. Sunt ferm convins că aş face faţă, la câţi bani sunt acolo. Mă simt onorat că sunt o primă variantă pentru dânsul”, a explicat mijlocaşul stânga.

Dacian Varga a câştigat titlul cu Unirea Urziceni, dar a revenit la Sportul Studentesc, echipă de care aparţine. Varga a mai avut oferte în această vară şi de la Timişoara.