Reply To: Romeo Padureţ 17.10.1974

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Romeo Padureţ 17.10.1974 Reply To: Romeo Padureţ 17.10.1974

Tavi
Member

@Tavi wrote:

era de asteptat … de unde mai are oferta Padure … ceva din strainatate mai avantajos.

Steaua a încercat să-l legitimeze pe conducătorul de joc al Sportului Studentesc, Romeo Păduret. Discutiile, care erau într-un stadiu avansat, s-au încheiat ieri, în momentul în care Vasile Siman a anuntat grila jucătorului – 210.000 de dolari. “Stiu că Păduret este în discutii cu cei din Ghencea, dar nu cred că va pleca”. În ceea ce-l priveste pe fotbalist, acesta spune că pretul cerut este prea mare: “Nu stiu cum s-a ajuns la această sumă. Eu mi-am calculat grila, si nu depăseste 54.000 de dolari. Dacă nu mă transfer la Steaua, la Sportul nu mai stau. Am deja oferte din străinătate, unde mă pot transfera fără ca el să primească bani”.
Din cîte se pare, este vorba despre Samsunspor, unde Gigi Multescu se interesează de mai mult timp de mijlocasul Sportului. De partea cealaltă, presedintele executiv, Mihai Stoica, a spus: “Nu cred că ne mai interesează jucătorul”. Contractul fotbalistului expiră sîmbătă, 20 septembrie, însă perioada de transferuri se încheie astăzi. “Dacă Piti nu m-a sunat pînă acum, înseamnă că nu-l vrea”, a precizat ieri Gigi Becali.