Reply To: Word Cup 2010 – Africa de Sud – Preliminarii

Home Forums Archive Arhiva Fotbal / Football Archive Word Cup 2010 – Africa de Sud – Preliminarii Reply To: Word Cup 2010 – Africa de Sud – Preliminarii

Cat de neputinciosi am putut fi in meciul de ieri cu Serbia,nici macar in era Piturca nu am vazut o asemenea delasare si indiferenta a jucatorilor.Pur si simplu si-au batut joc de noi suporterii,dar si de ei insisi.Au jucat sub orice critica.Mutu a frecat menta pe teren, inafara acelei faze individuale soldate cu un sut la poarta si lovitura libera din prima repriza nu am mai auzit de el.Insa la jucat cu gagicile in cluburi si sa stea pana la 03:00 noaptea sa se distreze e vioara intai 8-|.Uitati-va de la cine asteptam noi salvarea,ce gluma buna :))

Eu sunt de parere ca Razvan Luceuscu e depasit de post si desi toti incearca sa ii caute scuze,nu pot sa nu ii gasesc o vina destul de mare in acest esec usturator.Nu cred ca o sa-si indeplineasca obiectivul de a ne califica la europene,mai ales ca vom face probabil parte din urna 3,dar om trai si om vedea.Oricum,eu il consider pe Piturica un antrenor mai bun ca Lucescu,dar desigur,conflictele de interese nu tin de valori si adevaruri. :| .

Dar pana la urma,asta ne este locul,altaturi de Luxemburg,Estonia,Insulele Feroe.Federatie e corupta,presa mediatizeaza numai scandalurile(si ii dau dreptate lui Borcea in interventia lui de ieri de la Sport.ro ca si ea e devina pentru declinul din fotbal),suporterii nu mai vin pe stadion,ca nah,suntem prea buni si echipa nu are nevoie de sustinere :ymapplause: :ymapplause: ,infrastructura e la pamant,asa ca de unde sa iasa jucatori valorosi(da,ne laudam ca avem copii talentati,dar nu e de ajuns sa fii mingicar si sa faci “braziliana”,trebuie sa ai si stiinta jocului,ceea ce noi nu avem).

Sunt cat se poate de revoltat de starea fotbalului romanesc la ora actuala si ma astept sa treaca cel putin inca vreo 2 campanii de calificare pentru a ne reveni.