Reply To: Stiri din presa – sezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – sezon 2003-2004 Reply To: Stiri din presa – sezon 2003-2004

multi
Member

Cred ca v-ati cam aprins… si il luati la suturi pe Siman pentru…. pentru ce oare ?!
Pentru ca ramine mereu dator ?
Pentru ca a vindut (!?) o jumatate din titulari in vara ?
Pentru ca a retrogradat ?
Pentru ca nu investeste in stadionul care aproape sta sa cada ?
Cam aveti dreptate , o multime de neimpliniri…
Nu sint avocatul lui , incerc doar sa privesc obiectiv…are si ceva realizari : a mai adus o data echipa in prima divizie , a mai scos-o o data dintr-o criza financiara cumplita , a produs alti copii care sa faca o noua gasca nebuna …
Poate ca e visator , poate e prost manager, poate e jucator de noroc (si nu mai are noroc in ultima vreme) , poate nu e asa de ahtiat dupa bani asa cum presupune majoritatea noastra…sint lucruri care nu se potrivesc peste imaginea asta de profitor grobian : a adus numai antrenori despre care s-au spus mereu mai multe bune decit rele : Multescu , Balint , Ando , chiar Petrescu; n-a vindut jucatori atunci cind a avut (zice gura lumii) oferte chiar bune-bune (Bucur , Dinita..); a adus jucatorii pe care i i-a cerut Ando (si pina la urma i-a si platit , chiar mai scump decit trebuia) ; nu s-a angrenat in jocul na-ti-o tie , da-mi-o mie chiar daca asta i-ar fi asigurat liniste si , poate, ceva banuti ; nici macar n-a cerut alea 10 milioane cit poate ar fi luat pe bilete la un meci…
Chiar ca omul e impenetrabil…cel putin asta e parerea mea si n-as tine nici un pariu in ceea ce-l priveste !