Reply To: Thread-ul despre politica

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Thread-ul despre politica Reply To: Thread-ul despre politica

Zibling
Member

Adi – de Vadim n-ai de ce sa spui ceva de rau, mai bine in P.E., decat in Parlamentul nostru local. Pt el este un motiv de a-si exersa cu adevarat cunostintele acumulate si aptitudinile lingvistice pe final de viata/cariera.

Legat de EBA – eu sincer credeam ca va lua vreo 7%. Ma bucur ca m-am inselat. In orice caz, pt ea un 3,03% era suficient. O demonstratie de forta cam prea costisitoara desfasurata de catre prea-maritul nostru prezident.

In sfarsit, Jiji=europarlamentar – e prima data cand ma bucur ca nu m-am dus la vot sa pun stampila pe PRM (precum o faceam de obicei), deoarece eu nu credeam ca PRM va obtine peste 6,06%, insa daca ar fi obtinut-o (si iata ca da), speram sa fie fara aportul meu. Naspa, avem un analfabet in P.E. … eu nu cred ca in istoria de 58 ani a U.E. a mai existat intr-o institutie centrala vreun astfel de exemplar! :ymsick: Rusine! O bila neagra lui Vadim ca l-a luat sub aripa lui! Si o bila neagra poporului roman!