Reply To: 01.11.2003 Extensiv Craiova – Sportul Studentesc 0-3

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 01.11.2003 Extensiv Craiova – Sportul Studentesc 0-3 Reply To: 01.11.2003 Extensiv Craiova – Sportul Studentesc 0-3

ultrasro
Member

M-am intors cu autocarul echipei…. 8)

Pe scurt cum a decurs expeditia….

De dimineata m-am trezit tarziu adica pe la 6.30. Timp sa ajung la autogara Ritmului nu mai era. Am decis sa abordez microbuzul pe traseu inainte de intrarea pe Autostrada, la Pacii. Microbuzul de ora 7.00 (care plecase din Ritmului la 6.30) nu a vrut sa opreasca si am inceput sa-mi fac probleme ca nu ajung la meci. Am luat un microbuz ce mergea sore Pitesti in ideea de a ma apropia putin de destinatie. Am coborat la 8.25 in dreptul vamii Pitesti iar la 8.30 am reusit sa prind un loc pe o naveta de bere in microbuzul de Craiova care era plin ochi. De la Bals insa am stat jos (adica ultimii 22 km) 😆
Am ajuns la gara in Craiova la ora 10.35 si m-am urcat in primul taxi gasit in directia Parcul Romanescu. Ajung la stadion la 10.53 timp berechet ca sa vizitez un boscket pentru necesitati fiziologice. 😯

Intru in stadion, din greseala pe la poarta pe unde intra salvarile si aproape ca nimeresc pe terenul de joc.. 8)

In fine nimeresc tribuna a doua in mijlocul unui grup masiv de olteni format din vreo 30 de insi pusi pe injurat, mai stim noi pe unii 😯
Jucatorii nostri le raspund sporadic la diversele dragalasenii venite prin gard, mai ales Rusu care era tinta predilecta atacurilor lor.
Vorbesc la telefon prima data cu Florin si brusc devin antipatic oltenilor, care repede incep sa scoata din ei tot felul de perle: se iau de parul meu ca e mare, ca sunt gras, ca echipa noastra e proasta,… moment in care Negru deschide scorul dupa executarea unei lovituri de colt de pe partea stanga, obtinuta tot de el. Ca efect craiovenii ma poreclesc FUEGO (stiticantaretul) si ma invita sa le cant, invitatie acompaniata cu epitete de prost gust la care ripostez si eu destul de timid. Sufucient insa ca ei sa ma faca in toate felurile, inclusiv sa-mi bag aparatul foto in …… ur, nu sa le fac eu poze tocmai de la Bucuresti.
In minutul 20 apare in tribune steagul Sportului adus de brigada Turnu Severin compusa din 3 fani. Ma duc si eu langa ei in scopul de a ma manifesta mai in siguranta. Gigel Bucur are o ocazie importanta scapand singur cu Bornescu dar mingea ii scapa din picior si sutul lui nimereste involuntar umarul portarului craiovean. Craiovenii intra de 5 ori in jumatatea noastra in prima repriza,ajungand in marginea careului de 16m.
Repriza a doua incepe cu o cursa hotarata pe partea dreapta a lui Negru, ce trece de sau prin 4 adversari (mingea a si ricosat din vreo 2) centrand apoi precis in careul mic pentru Bucur care reia din vole imparabil. Era minutul 48 si scorul devenea 2-0.
Dan Petrescu face schimbarile mai repede, intra Oae care dinamizeaza mijlocul in locul lui Balan parca infranat in joc de terenul jenant de arat si plin de locuri mlastinoase. Oae genereaza faza golului 3 centrand dupa o faza rapida iar Bucur este prezentat la datorie in careul mic marcand golul cu nr. 9 al sau in acest sezon. Pana la final mai notez vreo 3 ocazii ale noastre de a mari scorul dar mai mult din inertie, ai nostri nefortand deloc. La craioveni intra un fotbalist de culoare, Trezor, pe post de atacant, prilej pentru Stanca, Galamaz si Secareanu de al prinde la mijloc in niste triunghiuri de pase extrem de reusite.
Au mai intrat Curelea si Stancu in ultimele 20 de minute.
Craiovenii marcheaza si ei un gol dar din pozitie de offside, in minutul 80, si scorul final ramane 3-1.
Dan Petrescu pleaca cu Gica Popescu spre Bucuresti, Siman se urca in masina condusa de un alt individ, iar eu ma urca in autocar cu echipa, condusa pe drumul spre casa de Cezar Zamfir.
Si iata am ajuns….
pozele sunt pe adresa lui vasilesiman la yahoo, in sectiunea My Photos din Briefcase, dincolo era aoape plin si nu aveam loc de upload 😯