Reply To: speram intr-o primavara europeana!!!

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football speram intr-o primavara europeana!!! Reply To: speram intr-o primavara europeana!!!

multi
Member

@Tavi wrote:

din pacate mi s-a confirmat pronosticul … si anume singura sansa de a ajunge in primavara era sa fi cazut intre ele :(

N-am vrut sa cartesc iarasi dar afirmatia de mai sus ma incita !
O sa mai vedem primavara cand s-or termina toate relele pe care banii multi si posibil negri care se invart prin fotbal n-o sa ne mai aduca in fruntea bucatelor tot felul de “tata smecherilor” (cum se autocaracterizeaza miticii)…
Ce sa ceri de la echipe care se distreaza prin campionatul fara nici o miza ?!? Mai mult decat au facut ? E de-a dreptul incredibil si ca au ajuns in turul doi si ca , din doua , una nu s-a facut chiar de ras…(desi am emotii mari pentru meciul retur)
Revenind , sigur ca singura sansa sa ajunga in primavara era cea mai sus descrisa ; intr-un fotbal condus de militieni , ospatari , crescatori de animale samd e greu de crezut ca se poate face vreo treaba serioasa. Nu pentru ca n-ar fi stimabili cei ce se ocupa cu meseriile de mai sus (desi , la unii , am dubii) ci tocmai pentru ca nu se ocupa de ele si se amesteca peste cei care s-au pregatit pentru fotbal . Despre patronul lui Chelsea n-am auzit decat ca mai tot da bani sa-si faca echipa si nimic altceva , despre patronul Stelei , ca-i mai dibaci , aud ca-si tot da cu parerea despre cum a fost meciul , cum va fi urmatorul si cum o sa castige el cupa campionilor…Intre timp mai face pe vreunul “jigodie” … O fi stiind el ceva… dar asta nu-i treba mea… treaba mea e sa constat ca oamenii astia nu fac bine fotbalului , ca il cumpara asa cum isi mai cumpara o casa sau o masina si il fac propria unealta de satisfacere a vanitatii…
Hai ca m-am enervat inutil…
Cred ca si noi (si mai ales presa care ne creaza reflexul) facem rau ca asociem Steaua cu Becali , Craiova cu Netoiu sau Staicu sau Mititelu sau mai stie naiba cine , Rapidu’ cu cofetaria din gara , Liga Profesionista cu DDD (Domnul Dumitru Dragomir) si-asa mai departe… Asta ii determina ca dupa ce au cumparat sau confiscat bucati din fotbalul romanesc sa-si si dea in petec “dovedindu-si ” priceperea.
Intre timp campioana se pare ca se hotaraste prin carciumi , retrogradarile nu se pare ci m-am convins ca se hotarasc pe oriunde altundeva numai pe teren nu , cat de curand o sa puna ei ordine si in campionatele de pitici … si noi o sa tot asteptam tragerea aia la sorti care sa ne puna sa jucam intre noi ca sa prindem o primavara europeana…