Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

*** Doctorul il intreaba pe Bula:
– Spune-mi, te rog, cum te protejezi cand faci sex?
– Domnule doctor, sunt foarte precaut, folosesc prezervativ si manusi chirurgicale!
– Si partenera? – Care partenera?!

*** Profesoara le vorbeste copiilor despre SIDA:
– Stiti, SIDA se poate lua prin contact el-ea, ea-ea, el-el.
In spatele clasei, Bula ridica mana.
– Ce e Bula? intreaba profesoara.
– Voiam sa stiu daca este vreun pericol la contactul EU-EU

*** Bula in China se ia la bataie cu un ninja. Se bat ei ce se bat si se hotaresc sa dea fiecare cate o lovitura. Care da mai tare e mai bun.
“Bang” ninja una in gura lu Bula doarme 2 zile. Se trezeste Bula:
– Ce a fost asta, mah?
– Cheia dragonului.
Dupa aia Bula “bang” una in gura. Se trezeste ninja peste 2 saptamani.
– Ce-a fost asta, mah?
– Cheia franceza.

*** Bulă completează o fişă personală pentru angajare. La data naşterii trece 15 august.
– În ce an? întreabă funcţionara de la oficiul forţelor de muncă.
– În fiecare an!

*** Care este cea mai tare valuta? intreaba invatatoarea.
– Euro, Dollar, Lira sterlina! striga elevii.
– Ciocanul libanez! zice Bula.
– Ce??? Nici nu exista asa ceva, de unde ai auzit asa ceva? intreaba invatatoarea.
– Pai, a zis sor-mea ca daca libanezul ii mai da doua ciocane isi ia apartament!

*** – Nevasta, pregateste-mi costumul cel negru, ca mi-a murit un coleg si ma duc la inmormantare, zice Bula. La intoarcere, ii spune sotiei:
– Vai, draga, ce lume prost crescuta a luat parte la inmormantare. Sa vezi, cand a inceput sa cante fanfara, eu am fost singurul care m-am dus sa o
invit pe vaduva la dans.

*** – Tata, vreau sa ma insor, zice Bula.
– Cu cine?
– Cu Janos.
– Imposibil, Janos e ungur.

*** Vecinii lui Bula au un nou nascut. Din nefericire acesta s-a nascut fara urechi.
Cand familia lui Bula este invitata la vecini pt. a vedea copilul, tatal lui Bula il ia de-o parte si-i explica:
– Copilul asta e marea lor bucurie, il doresc de mult! Daca spui ceva despre urechile lui te bat de te rup!
– Am inteles, zice Bula. Cand ajung in casa vecinilor si dau cu ochii de copil, Bula zice entuziasmat mamei copilului:
– Vai ce copil frumos! Mama rasufla usurata. Bula continua:
– Ce manute dragalase, ce picioruse frumoase… si ce ochi frumosi! Ce-a zis doctoru’, vede bine? Mama:
– Da, vede bine, de ce intrebi?
– Pentru ca daca va trebui sa poarte ochelari, a belit-o!

*** Prima zi de scoala, inainte de 1989. Se face aranjarea in banci. Invatatoarea ii chestioneaza pe boboci:
– Ionescu, ia zi-mi tu ce face tatal tau.
– Pai, tata e la o macelarie.
– Aa, Ionescu, treci tu in prima banca, sa fii mai aproape, ca poate apreciaza taticu’… Popescu, da’ taticul tau ce face?
– Tata e la o benzinarie.
– Popescule, treci tu in prima banca si Ionescu in banca a doua. Bula, dar tatal tau ce face?
– Pai.. tata e la Securitate.
– Ooo, treci tu Bula in prima banca, Popescu in banca a doua, Ionescu in banca a treia. Auzi, Bula, da’ ce face tata la Securitate?
– Habar n-am, ca abia aseara l-au saltat!

*** Intr-o zi doamna invatatoare ii spune lui Bula:
– Mai Bula schimba-ti numele pentru ca daca schimbi prima litera iese un cuvant foarte urat. A doua zi:
– Bula, ti-ai schimbat numele?
-Da doamna invatatoare. Acum ma cheama Denis!