Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Într-o cofetărie intră Bulişor, un băieţel de vreo 8-9 ani, cu o hârtie în mână:
– Tanti, aş vrea 300 gr. caramele a 25 lei kilogramul, 500 gr. biscuiti a 9 lei kilogramul..
– Atât? întreabă vânzătoarea.
– Ar mai trebui 280 gr. bomboane fondante a 35 lei kilogramul şi 400 gr. fursecuri a 31 lei kilogramul.
Vânzătoarea cântăreşte atent cele spuse de băieţel şi-i spune suma ce-o are de plătit.
– Ei, ţi-a dat mămica ta destui bani ca să cumperi toate astea?
– Tanti, mama nu mi-a dat nici un leu dar am venit la matale pentru că nu ştiam să-mi fac problema la matematică.

Într-un restaurant select, un muzician se apropie de masa lui Bulă şi-l întreabă:
– Dumneavoastră aţi cerut ceva de Beethoven?
– Nu, eu am cerut pui cu smântână.

I: Cum faci o femeie să se simtă “ marfă ” ?
R: O plimbi cu tirul

Un muncitor, tânăr, sănătos, de 3 ani căsătorit, are 4 copii si stă la etajul 1.
La parter stă un poliţist, căsătorit de 11 ani jumate dar fără copii.
La un moment dat îl intreabă pe muncitor:
– Mă, ce faci, eşti căsătorit de 3 ani si ai deja 4 copii? Noi suntem căsătoriţi de atâta timp dar nu reuşim să facem copii. Nu ai un sfat pentru mine?
– Simplu. Îti trebuie doar un săpun si o mătura.
– Da, bine, un săpun si o mătura. Mai departe?
– Diseara, când te intorci de la serviciu, o bagi pe nevastă-ta sub duş, şi o speli cu săpunul de sus până jos…
– Dadadada! De sus până jos. Şi apoi?
– Apoi baţi cu mătura de tavan şi cobor imediat…

Soră-mea s-a combinat cu un doctor. Problema e că, de fiecare dată când acesta îi trimite o scrisoare de dragoste, trebuie să meargă la farmacie să i-o citească farmacista.

Ion se duce la Istvan în vizită și, stând ei așa, plictisindu-se, la un moment dat, Istvan scoate din buzunar o cutiuță în care se afla un inel, i-l arată lui Ion și-l întreabă:
-Ei, ce zici?
-Păi, e frumos…
Apoi, Ion continuă:
-Dar cred că mama m-ar omorî dacă m-aș căsători cu un ungur…