Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

– De ce nu-l daţi afară pe beţivul ăla căzut sub masă ? Vă strică imaginea!
– Este cel mai bun client al nostru, de câte ori se trezeşte, achită iar nota de plată.

Vorbesc 2 moşi trecuţi de 70 de ani
– Cum nu ţi-e ruşine, măi Ioane, ai trăit 50 de ani cu femeia ta şi acum la bătrâneţe na! ţi-ai luat una tânără de 20 !!!
– Ce-nţelegi tu Gheorghe, de o soţie bătrână trebuie să ai grijă – ba o doare capul, ba dă-i pastilele de inimă, ba trebuie să o duci la baie, nu ai somn !!…
Cu asta de 20 de ani e altfel. Ea seara pleacă şi se întoarce dimineaţa… şi DOOORMI aşa de bine !!

– Am auzit că-ţi duci soţia numai prin cluburi de noapte.
– Păi, după ce e ea “gata”, doar acolo mai găsim deschis.

Intr-o searã, un individ se intoarce de la serviciu ostenit si lipsit de poftã de viatã. Plin de obidã, constatã cã nu functiona nici lumina pe scara blocului in care locuia. Beznã fiind, omul nostru se strãduia sã gãseascã balustrada pe pipãite. Din intuneric se face auzitã o voce femininã:
“Fiti amabil, nu aveti cumva un foc?” Tipul evalueazã rapid situatia si, insufletit de o idee, rãspunde:
“Ba da. Desigur. Cu o singurã conditie insã: sa facem sex oral. Da?” Nu foarte incântatã, vocea femininã acceptã:
“Mda, dar prima datã vreau sã vad focul.”
Tipul ii dã bricheta cu care respectiva isi aprinse tigara.
Tigara se terminã repede, dupã care, potrivit intelegerii prealabile, cei doi incep actiunea planificatã. Surprizã insã, lumina pe scarã se aprinde pe neasteptate. Tipa, ridicându-si privirea, nu-si poate stapâni un strigãt:
“Aaa, tata, tu erai?”
Taica-sãu:
“Amalia! Tu fumezi ?!”

Un tip beat, la un bar cere la chelner sa ii serveasca 3 cafele.
– Trei cafele?
– Da, una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta.
A doua zi, acelasi tip beat cere la acelasi chelner:
– Trei cafele..
-Trei ?…
– Da! TREI… una pentru mine, una pentru tine si alta pentru ma-ta.
Chelnerul nu a mai putut sa se abtina, a sarit peste masa si l-a snopit in bataie pe betivan.
O zi mai tarziu, apare tipul plin de vanatai la bar.
Chelnerul ironic il intreaba:
– Trei cafele?
– Nu! raspunde betivanul!
– Doar doua: una pentru mine si una pentru ma-ta. Pentru tine nu, ca te agita.

O blondă îşi ia o slujbă la domeniul public. Trebuie să vopsească banda de pe mijlocul unui drum de ţară. Şeful ei îi spune că se află in perioada de probă şi trebuie să vopsească cel puţin 2 km pe zi, dacă vrea să-şi păstreze serviciul. Verificând la sfârşitul zilei, el vede că în prima zi făcuse 4 km, dublu faţă de normă. A doua zi a fost puţin mai dezamăgit, pentru că blonda nu vopsise decât 2 km. Se gandeşte că oricum asta e norma şi trece cu vederea. Dar a treia zi, când blonda vopsise doar 1km, îi spune:
– Ce problemă ai? Vreo boală, vreo defecţiune a echipamentului? Ce te opreşte să faci 2 km pe zi?
– Ştiţi, cu fiecare zi sunt din ce în ce mai departe de găleată! Mi-e şi mie greu să alerg atâta!

Doi soferi ucraineni sunt opriti la vama:
– Ce transportati?
– Calculatoare de buzunar!
Controleaza vamesii camionul si gasesc pistoale, mitraliere, grenade, etc.
– Astea sunt calculatoare??
– Pai noi in Ucraina asa ne facem socotelile!

Fosta mea prietenă mi-a îndoit capota de la maşină după ce ne-am despărţit.
Într-un fel, a fost şi vina mea, pentru că aveam viteză.

Un student la ştiinţe economice sta lângă un catarg în curtea Universităţii. După un timp, vine un coleg student la inginerie şi-l întreabă:
– Ce faci colega?
– Am primit ca temă de la rector să măsor înălţimea catargului şi tocmai mă gândeam cu ce formulă aş putea face asta mai bine.
– O secundă, spune studentul la inginerie.
Scoate catargul din suport, îl întinde pe pământ şi cu o ruletă îl măsoară.
– Exact 7 metri!
După care, pune catargul la loc în suport şi pleacă. La care, viitorul economist:
– Inginerii ăştia!… Noi vorbim de înălţime şi el măsoară lungimea…

Doi studenti:
-Din ce trăieşti?
-Scriu.
-Ce anume scrii?
-Acasă, să-mi trimită bani!