Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Stăteau la spitalul de nebuni doi nebuni sus pe acoperiş. Plănuiau ei să evadeze, dar nu aveau cum să coboare pe partea cealaltă. Se caută ei ce se caută prin buzunare; nimic. Pînă la urmă găsesc o lanternă aruncată pe acoperiş. Unul dintre ei spune:
– Fii atent. Eu aprind lanterna, iar tu te cobori frumuşel pe rază în jos.
Da’ zice celălalt:
– Ce, mă crezi nebun, să stingi lanterna şi să cad ?

Doi vanatori stateau de vorba, la un moment dat unul il intreaba pe celalalt:
– Auzi, tu de ce nu tii urechile de la caciula lasate ca toata lumea, nu simti nimic, afara sunt -20 de grade si ti s-au invinetit ?
– Prietene de cand am avut accidentul de anul trecut, nu le mai port!
– Pai, ce-ai patit ?
– Pai, eram cu Vasile la vanatoare, si in timp ce asteptam m-a intrebat daca vreau o palinca …..
– Si ??
– Si nu l-am auzit !!!

La un telefon public:
– Domnule, de un sfert de oră stați cu receptorul la ureche și nu vorbiți nimic !
– Ba da, vorbesc cu soția mea!

O doamna cocheta intreaba un domn:
-Cati ani imi dati ?
-Dupa culoarea rujului, 16 ! Dupa arcul sprancenelor, 17 ! Dupa culoarea dintilor, 20! In total, 53 !!!

-Stii care-i diferenta intre perdeaua de la dus si hartia igienica ?
-Nu.
-Deci tu ai fost, nenorocitule!!

-Ti-l aduci aminte de Costel, acrobatul?
-Da, ce e cu el?
-A murit .
-Cum ?
-Pai, l-a lasat nevasta!
-Si ce e cu asta,sunt lucruri care se mai intampla.
-Da, dar nu in timpul numarului la trapez.

Costica si Ion, bine aghezmuiti, ies din carciuma si intreaba politistul din coltul strazii :
-Sefu’, nu te supara, mai circula tramvaiele ?
-Da, domnilor, circula.
-I-auzi Costica, hai sa mai bem o sticla !
Ies si mai parfumati, dupa doua ceasuri, si se duc din nou la politist:
-Sefu’, nu te supara, mai circula tramvaiele ?
-Circula domnilor, circula.
-I-auzi Costica , hai sa mai bem ceva !
Intra in carciuma, mai bea ce mai bea si intr-un tarziu ies si se indreptau catre politist, dar acesta le-o ia inainte :
-Nu mai circula tramvaiele, ca-i ora trei
-I-auzi Costica, hai sa traversam !

Femeia si Barbatul in pat dupa primul lor act sexual. Stau amandoi intinsi pe spate si se uita la plafon.
Ce gandeste femeia:
“A fost oare bine? Oare l-am satisfacut? Uite cum sta si se uita incruntat la tavan. Ce nu i-a placut oare? Sa il intreb? Mai bine nu, o sa zica ca sunt o proasta”.
-Auzi Pisi?
-Hmmm?!!
“Nici nu-mi raspunde, doar mormaie, precis am facut ceva aiurea.
Oare nu i-au placut sanii mei, sau mi-a vazut celulita. Poate nu i-a placut culoarea lenjeriei. De ce nu se uita la mine, imi vine sa plang, ma simt umilita… dar cum sa-i spun? Daca deschid gura, maine nu mai vine.”
“Oare ce nu i-a placut? Poate oja asta maro, data viitoare ma dau cu rosu purpuriu, am auzit eu ca majoritatea barbatilor sunt incantati de aceasta culoare. Da, asa fac si-mi iau si un ruj la fel. Auzi tu.. cum se uita incrancenat la tavanul ala, sigur se abtine greu sa nu comenteze ceva uracios. Sper ca nu m-am facut total de ras. Ce n-as da sa stiu ce gandeste!
Ce gandeste barbatul:
Cum mama ma-sii sta musca aia pe tavan cu capul in jos de o juma’ de ora ? Ca nu-mi dau seama!

După 20 de ani de căsnicie fără ceartă, un bărbat din Galați a realizat că a greșit casa!