Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

O tipă în fustă strâmtă şi scurtă vrea să se urce în autobuz. Dă să ridice piciorul pe scară… dar întâlneşte privirea călătorilor atenţi la mişcare – se vedea cam totul. Aşa că, discret, duce mâna la fermoarul de la spate şi îl descheie puţin să-şi coboare uşor pe şolduri fusta…
Încearcă din nou să urce… tot aşa. Se descheie mai mult la fustă – tot nimic. A treia oară – idem.
În spatele ei – un cioban. Ăsta îi saltă dorsalul şi o urcă.
Tipa revoltată:
– Nesimţitule, cum îndrăzneşti să pui mâna pe mine?
Ciobanul :
– Apoi domniţă dragă, după ce m-ai descheiat de trei ori la şliţ am crezut că suntem deja prieteni….

– Spune-mi, te rog, atunci când un om spune că părul meu miroase frumos, e hărţuire sau nu?
– Nu, în opinia mea este un compliment.
– Şi dacă omul este pitic?

– Ieri am agatat o negresa Superba ! Picioare splendide, corpul – un miracol ! Fata – un vis!
– Si ?
– Pai… Am mers la mine acasa, au baut sampanie, am dansat, ne-am sarutat …
– Si ?
– Am dezbracat-o incet, apoi am stins lumina…
– Si apoi ?
– Apoi, n-am mai gasit-o !

Un politist cu radarul opreste un participant la trafic pentru depasirea vitezei. Politistul ii zice soferului:
– Stii, am avut eu presimtirea ca voi da o amenda, d’aia te-am si asteptat toata ziua.
– Pai, am venit cat de repede am putut!

Soţul intră în pat şi-i şopteşte soţiei la ureche:
– “Sunt fără chiloţi”
Soţia:
-“Lasă-mă să dorm, mâine am să-ţi spăl alta pereche”

La ştrand, Bula şi cu Strula văzura o femeie însărcinată care se îneca. Au scos-o repede din apă, şi Bula a început să-i facă respirație gură la gură. După câteva secunde, îl vede pe Strula cum îi dă chiloții jos si pune gura la “păsărică”.
“Ce dracu’ faci mă, esti prost ?” întreabă Bula.
“Taci mă din gură, tu salveaz-o pe mamă, că eu salvez copilul,” raspunse Strula

Unele fete se indragostesc de un chip frumos, altele sunt vrajite de cuvinte dulci iar altele nu pot rezista unei purtari tandre . . . Pentru celelalte, exista Visa si MasterCard !

Badea Gheorghe si Pisti la restaurant.
-Mei Gheo, cum se zice corect la voi, in romana: o spatar sau un spatar?
-Unspatar!
-Unspatar, doi beri, te rog!

Mi-am dorit de multe ori sa fac o teza de doctorat cu tema: Aflarea in treaba, ca metoda de lucru la romani…

În restaurant, după o lungă aşteptare, clientul întreabă:
– Nu vă supăraţi, chelnerul care mi-a luat comanda mai lucrează la dumneavoastră?

Two drunks are making conversation at the bar:
-Tell me, how does your wife reacts when you come home drunk?
– I’m not married!
– And why are you drinking?

Un gentleman este pur şi simplu un afemeiat răbdător.