Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Fiecare barbat are nevoie de o femeie, fiindca sunt o gramada de lucruri pentru care nu poti sa faci guvernul vinovat.

Tatal si fiul se duc la piscina. Cand sa intre in piscina fiul aluneca pe gresie si in cadere il apuca pe tata de penis.
La care tatal ii spune:
-Vezi, daca erai cu ma-ta iti spargeai capul!

Dați-i studentului un punct de sprijin și el va adormi.

Cum poti sa iti dai seama de varsta aproximativa si starea civila a unui barbat in plina strada?!
-Daca merge cu ambele maini in buzunar, capul sus, zambetul pe buze si putin mai alert…..e undeva pana in 30 de ani, necasatorit, cu o mana pe bani si una pe scula.
-Daca merge ceva mai domol, cu o privire pierduta in spatiu si cu o singura mana in buzunar…. e undeva intre 30 – 45 de ani, casatorit, cu o mana pe scula pentru ca banii sunt la sotie.
-Daca merge mai apasat, cu capul plecat si cu mainile la spate…. sigur e peste 55 de ani, casatorit, banii sunt la nevasta iar restul nu mai conteaza.

Ce este impotenta?
Fenomenul care apare cand forta de atractie a pamantului este mai mare decat forta de atractie a femeii.

– Dragul meu, esti foarte stresat, toata noaptea m-ai injurat in somn!
– In somn? Dar, draga mea… n-am inchis un ochi toata noaptea!

Un oltean la o agentie CEC:
– Am o suma depusa… Pot s-o scot?
– Desigur, ii raspunde functionara de la ghiseu.
Dupa inmanarea banilor si numararea lor, olteanul intreaba:
– Acum pot sa-i depun inapoi?
-Cum?!
– Am vrut doar sa vad daca sunt toti!

Reportaj pe stradă:

– Fiți amabil! Unde ați petrecut ultimele concedii? În țară sau în străinătate?
– Acum doi ani am fost la Vama Veche…
– Și ați fost mulțumit de condiții?
– Nu prea. După două zile au intrat niște derbedei peste noi în cort. M-au bătut, mi-au furat camera foto și au profitat și de nevastă-mea, toți pe rând și apoi în grup!
– Oh, ce tragedie!
– Da, și anul trecut am fost tot acolo și am pățit la fel.
– Îmi pare rău! Anul acesta unde intenționați să mergeți?
– Păi tot la Vama Veche, că acolo îi place nevastei mele.

Ionica o tragea pe la spate pe tanti Maria cu puterea unui june. Maria intoarce capul si-i spune:
-Mai usor maica, ca-s femeie amarata!
La care Ionica printre gafaieli:
– Da’ ce fa tzatza Marie, crezi ca io-s mai pricopsit?

Doi politisti stau la usa unui infractor inarmat. Unul ii spune celuilalt:
– Intra tu primul, iar eu o sa te razbun!

Din cauza ninsorii, oamenii ajung foarte greu la carciumi!…

O studentă blondă susţine examenul la Economie. Subiectul: teoria economică a lui Adam Smith. Profesorul observă că studenta blondă nu are idee despre teoria economică şi dorind totuşi s-o promoveze, o întreabă:
− Dar care este prenumele lui Smith?
Fata se uită în sală poate vreun coleg îi va şopti, dar în zadar.
− Hai amintiţi-vă, este atât de simplu! Fără rezultat. Profesorului i se face milă de studentă şi părinteşte o întreabă:− Atunci, spune-mi: cum îl chema pe primul bărbat?
Blonda roşind şi evident ruşinată răspunde:− Petrică

Dintre toate rudele nevesti-mii, cel mai mult imi place de mine