Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Un cetatean se trezeste dimineata si, uitandu-se in gradina propriei case, observa o gorila in stejarul personal.

Intrigat, suna la “Asociatia Coboratorilor de Gorile din Copaci”, care il asigura ca vor trimite un om sa rezolve problema.

Acesta soseste rapid, fiind dotat cu o bata de baseball, o pusca, o pereche de catuse si un caine chihuaua.

Cetateanul nostru, uimit il intreaba ce are de gand sa faca.

Omul raspunde:

– Eu voi urca in copac, lovesc gorila, ea cade, chihuaua o musca de testicule, gorila isi va apropria mainile intr-un gest disperat de aparare, iar dumneata ii vei pune catusele.

– Bine, bine, zice cetateanul, dar pusca la ce foloseste?

– In cazul in care cad eu primul din copac, impusti chihuaua …
……………………………………………………………………….

– Dragule, ce sa-mi cumpar ca atunci cand voi aparea pe plaja sa intoarca toti capul dupa mine?
– Schiuri!

In pantecul unei femei se aflau 3 bebelusi care discutau ce aveau sa se faca atunci cand aveau sa creasca mari. Primul dintre ei zice:
-Eu vreau sa fiu instalator.
Ceilalti doi bebelusi rad de el si-l intreaba de ce vrea sa se faca instalator.
-Ca sa pot repara tevile de-aici, sunt cam multe scurgeri, raspunde bebelusul.
-Eu vreau sa fiu electrician, zice al doilea bebelus.
Ceilalti doi bebelusi au crezut ca asta e ridicol si l-au intrebat de ce vrea sa devina electrician:
-Ca sa fac lumina aici, e cam intuneric, raspunde al doilea bebelus.
Al treilea bebelus zice si el:
-Eu vrea sa ma fac boxeur.
Ceilalti doi bebelusi incep sa rada si o tin asa vreo 5 minute, dupa care intreaba:
-De ce vrei sa fii boxeur?
-Ca sa-l bat pe tipul ala chel de tot intra aici si ne scuipa, raspunde al treilea bebelus

Noapte de iarna, viscol teribil. Un brutar tocmai voia sa inchida pravalia, cand intra pe usa un client infrigurat ce voia sa cumpere un cozonac .
– Sunteti insurat, domnule? intreaba brutarul.
– Bineinteles! Dar ce, credeti ca mama m-ar fi trimis la cumparaturi pe o vreme ca asta?!

– Medicul acesta este un adevărat vrăjitor. A vindecat-o pe nevastă-mea de migrena ei permanentă în două minute.
– Cum aşa?
– I-a spus că durerile, dacă apar, sunt primele semne ale bătrâneții care se apropie.

Doi vânători după o zi de vânătoare la rațe, obosiți și fără nici o rață… Unul zice către celălalt:
– Mă, eu m-am săturat! Data viitoare ori luăm armele cu noi ori aruncăm câinele mai sus!

Un cuplu de francezi nu are copii. Până la urmă, sunt îndemnaţi să vorbească cu un doctor american.
Cei doi soţi ajung în America şi obţin o programare la consultaţie.
Cum ei nu ştiau engleza şi nici profesorul franceza, nu au altă soluţie decât înţelegerea prin gesturi.
Profesorul le mimează că vrea să-i vadă în “acţiune”.
Un pic jenaţi, cei doi soţi trec la “treabă”.
Profesorul rămâne un moment cu braţele încrucişate şi dintr-o dată strigă:
– STOP!
Merge la birou şi scrie o reţetă. Foarte fericiţi, cei doi se întorc la Paris, intră în primafarmacie, unde întreabă farmacistul:
– Aveţi Triteoterol?
Perplex, farmacistul reflectă puţin …
– Triteoterol … Triteoterol … nu, nu am aşa ceva.
– Sunteţi sigur? uite reţeta primită de la medic.
– Ei, dar aici scrie: Try the Other Hole.