Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Iepurașul deschide un magazin de telefoane în pădure.
În prima zi leul, ursul și magarul intră în magazin.
Leul: iepurașule, dă-mi un iPhone din ăla nou, că am în seara asta întâlnire cu leoaica și vreau s-o regulez.
Ursul: iepurilă, dă-mi un Samsung Galaxy S III că am în seara asta întâlnire cu ursoaica și vreau s-o regulez.
Măgarul: dă-mi și mie un Nokia 5110, că am întâlnire cu măgărița în seara asta și vreau s-o regulez.
Ceilalți: păi cum, măi Magarule, cu telefonul ăla amărât vrei s-o regulezi?
Măgarul: mă, eu am cu ce regula, telefonu-mi trebuie doar să-i dau beep să vină la poartă.

Dădeam cu aspiratorul, ascultând muzica la maxim în căşti. Jumătate de casă am şters praful cu aspiratorul stins.

Soția și-a luat toate ustensilele necesare pentru bărbierit și a intrat în baie. După un anumit timp întreabă:
– Dragule, tu ce faci pentru a obține un bărbierit cât mai bun în jurul buzelor?
– Proptesc limba sub buză.
– Iubitule…. am nevoie de ajutorul tău!

Pentru ca nu stiu ce se face de Dragobete, multi romani au taiat porcul.

Inainte de lupta de la Vaslui, Stefan cel Mare apare in fata ostenilor calare pe o vaca.
Un razes mai in varsta il intreaba:
– Unde ti-e calul, Maria-Ta?
– Mi l-au mancat englezii!

O rață intră într-un bar:
– Aveți pâine?
– Nu, răspunde barmanul.
– Aveți pâine?
– Nu!
– Aveți pâine?
– Nu, nu si iar nu!
– Aveți pâine?
Barmanul, înfuriat la culme zice:
– Dacă mă mai întrebi o dată dacă avem pâine, te iau de cioc și ți-l bat în cuie pe bar! Să vedem atunci!
– Aveți cuie?
– Nu.
– Aveți pâine?…

Pe strada… un automat de hamburgeri. Apare un politai, baga o moneda, iese un hamburger, mai baga o moneda, mai iese un hamburger, si continua, se face langa el o gramada mare de hamburgeri, iar el continua sa bage monezi… si hamburgerii sa curga. In spatele lui se formase o coada imensa, lumea incepuse sa-si piarda rabdarea:
– Hai domle’ ce faci? ca murim de foame.
– Eu cand castig nu ma ridic niciodata de la aparat.

Cand sosi lupul acasa il gasi pe iepuras facand sex cu lupoaica. Il cafteste bine si-l azvarle pe usa afara.
In saptamana urmatoare, iar il gasi pe iepuras calare pe lupoaica. Iar bataie, iar afara.
Dar lupul intrase deja la banuieli:
Ia sa ma prefac eu numai ca plec la vanatoare! Asa ca iesi din casa, se adanci in padure dar se intoarse tiptil, intra prin usa din dos si se ascunse intr-un sifonier. Statu el ce statu, cand deodata, din dormitor auzi niste strigate:
-Nene ursule, nene bursucule, lasati-ma si pe mine o data primul, ca daca iar raman ultimul si vine lupul, iar o sa ma zvante in bataie…

Se duce badea Gheorghe la dentist si-ntreaba:
– Taica, solutie de dizolvat dintii, aveti ?
– Badie , lumea vine aici sa-si puna dintii, nu sa-i strice, raspunde doctorul. Da’ ,de ce-ti trebuie solutia?
– Uite taica, mi-am inghitit placa si de-o saptamana, de cate ori ma duc la WC si-apoi dau sa ma sterg, ma musca de degete…!

Ion:
– Fa Marie?Ai vrea sa mergem cu o masina mare, cu multi cai putere, pe care nu trebuie sa o conducem noi si sa avem sofer?
Maria:
– Vai,Ioane, de cand astept acest moment!
Ion:
– Atunci hai fa repede ca vine autobuzul !!

Soţul citeşte ziarul.
– Nevastă, se pare că mama ta a ajuns la Istanbul.
– Cum, scrie asta în ziar?
– Da. Uite aici:
– În Istanbul a intrat ciuma…

Seara, la gradina zoologica, in fata custii cu maimute. Doi tipi se “pisicesc”. Un urangutan exasperat sta la gratii si se uita la ei. El:
– Hai sa încercam ceva! Desfa-ti putin bluza, sa vedem cum reactioneaza. Fata îsi respecta barbatul si se pune la treaba desfacînd primii nasturi. Urangutanul face ochii mari, limba se afla undeva pe la marginea gurii si el începe sa sara în cerc facînd miscari tipic primate, din cusca lui… El:
– Mai departe…. mai departe. Da putin si fusta la o parte… Fata foarte ascultatoare da putin fusta la o parte si un picior bine format vede lumina felinarului. Urangutanul nu mai poate: cu limba la barba, ochii bulbucati, urlînd si agitînduse încearca sa îndoaie gratiile… El deschide usa custii, si îsi împinge femeia în bratele urangutanului spunand :
– Ei, acum explica-i lui ca ai migrena!!!!

Dacă ţi se pare că înţelegi o femeie, ai dreptate… ţi se pare!

Vine o blondă la telefoane şi dupa ce aşteaptă la rând vreo trei ore, ajunge în sfârşit şi îi spune funcţionarei:
– Aş dori un cui pentru telefon.
– Poftim?!
– Vă rog să-mi daţi un cui pentru telefon.
– Domnişoară, nu aveţi aviz de plată?
– Nu, eu am platit, vreau doar un cui pentru telefon.
– Nu vă înţeleg, cum adică un cui pentru telefon?!
– Păi da, că am avut telefonul defect…
– Şi l-au reparat?
– Da! Imediat!
– Şi atunci care e problema dvs?!
– Păi am întrebat dacă funcţionează şi mi-au spus că da. Şi am întrebat dacă pot să dau telefon. Şi mi-au spus că da, dacă am cui….

Cercetatorii elvetieni au descoperit ca ciocolata imbunatateste starea de spirit …
– Ei, probabil, nu au incercat tuica noastra romaneasca!

O blondă la volan! Brusc, loveşte un camion!
Şoferul îi face semn şi intra împreuna într-o parcare! Ies din maşini!
El ia o bucată de cretă şi desenează un cerc pe asfalt! O pune pe blondă să intre în cerc şi îi spune că nu are voie să-l părăsească deloc! Blonda îl ascultă!
Furios, el se duce la maşina ei şi îi taie toate cauciucurile!
Blonda începe să râdă!
Asta l-a facut şi mai nervos pe şoferul de camion! S-a întors şi i-a spart absolut toate geamurile de la maşină!
Blonda râde isteric şi de data asta!
Livid, omul cedează şi o întreabă:
-De ce naiba râzi in halul ăsta?
Blonda răspunde zguduindu-se şi mai tare de râs:
-Păi când te-ai întors cu spatele am sărit de trei ori in afara cercului!

Un tip merge la doctor:
– Doctore, cred că am o problemă. Nu mai se mai scoală la nevastă-mea.
Doctorul îi spune să se întoarcă a doua zi, cu nevastă cu tot. A doua zi, tipul apare împreună cu soţia iar doctorul îi spune acesteia:
-Dezbrăcaţi-vă şi întindeţi-vă pe masă!
Aceasta se conformează iar doctorul începe să-i dea târcoale, se uită la ea în sus şi-n jos, apoi îl trage deoparte pe tip.
-Sunteţi în regulă. Nici mie nu mi se scoală.