Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Un domn foarte respectuos intra intr-o cofetarie:
– Buna ziua, am nevoie de un tort. E ziua de nastere a soţiei…
– Cate lumanari?
– 30, ca de obicei!

Sotia mea este medium: intotdeauna stie cand ma intorc mai devreme acasa de la serviciu. Pe masa gasesc vin, mancare, iar fereastra e deschisa: aeriseste!

Batai în usa apartamentului lui Bula. Maica-sa, iese de sub dus, cu un prosop în jurul corpului si întreaba:
– Cine-i ?
– Draga doamna, s-a întîmplat o nenorocire, l-am calcat pe fiul dumneavoastra cu masina !
– Sînt dezbracata, nu pot deschide, puteti va rog sa-l bagati pe sub usa ?

– De unde vii la ora asta?
– Dar ce cauta barbatul asta in patul nostru?
– Nu schimba subiectul !!! De unde vii la ora asta???

Orice sut in fund inseamna un pas inainte.
De cele mai multe ori, fundul nu-i apartine celui care face pasul.

Sotia isi intreaba sotul:
– De ce iarasi ciorapii sunt imprastiati prin toata casa?
– Aceasta este o noua promotie: strange 10 perechi si primesti bani pentru rimel!

Un copil mic s-a pierdut în supermarket și plânge necontenit. Oamenii din jur îl liniștesc spunându-i ce se va găsi mama și îi dau sfaturi:
-Trebuia să te ții de fusta mamii.
-Am încercat, dar nu am ajuns.

Un pirat cu un picior de lemn naufragiaza pe o insula cu canibali si este capturat. Capetenia de trib:
– Vad ca te-a mai gustat cineva inaintea mea…

Soția:
– Eu vreau divorțul: soțul fără acordul meu a vândut toată vesela din casă, iar banii obținuți, i-a băut.
Soțul:
– Eu tot vreau divorțul: soția a observat dispariția veselei dupa 24 de zile.

Profesoara:
– Copii care este verbul vostru preferat?
– A dormi.
– A mânca.
– A plimba.
Bulă:
– Pentru a nu fi alungat din clasă, eu voi formula astfel: ”îmbunătățirea situației demografice”.

O provocare pentru fetele din ziua de azi: cuceriti-ne fara sa va dezbracati!

Un bărbat întreabă la Radio Erevan:
– sexul după înmormântare e normal?
– Da, dar atenție, numai dacă e văduva, nu răposata

Un barbat e prins de nevasta-sa in timp ce se masturba sub dus si i se cer explicatii.
Raspunde calm :
– Cred ca sunt liber sa-mi spal penisul cu ce viteza vreau.

Odată trebuia să mă trezesc mai dimineață pentru a reuși să ajung la aeroport. Am programat ceasul deșteptător de la centrul muzical la ora 4.30 și pentru a fi sigur că mă trezesc am dat volumul la maxim. A doua zi m-am trezit la 4.30, am oprit muzica, am plecat la aeroport și am zburat pentru 2 săptămâni. În aceste 2 săptămâni, vecinii mei în fiecare dimineață se trezeau la 4.30 sub acordurile piesei Du Hast….

Stau pe internet, simt miros de cartofi prăjiţi, problema e că eu am pus cartofii la fiert.

Mi-am băgat toți banii pe care îi aveam strânși într-un Rolex. Am zis să fie într-un ceas bun…

Îi urăsc pe oamenii care îmi fură ideile înainte să mă gândesc la ele!