Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Intrebare: Ce timp gramatical este folosit in propozitia: “Tu nu trebuia sa te fi nascut “?
Raspuns: Prezervativ imperfect.

Imi plac femeile care ma surprind, insa, din cand in cand ar putea semnaliza si ele…

Nevasta unui detinut in audienta la directorul penitenciarului:
– Domnule director, am venit aici sa va rog sa-i dati barbatului meu o munca mai usoara.
– Dar, doamna, barbatul dumneavoastra lipeste etichete pe sticle, si nu vad in asta un lucru greu.
– Nenorocitul, mie mi-a zis ca sapa un tunel…

D-le avocat, prostia unui bărbat poate constitui motiv de divorţ?
– Nu, este doar motiv pentru căsătorie.

-Mami, tati a fost cuminte?
-Da puiuț, a fost…că dacă nu era, tu aveai șapte ani, nu patru.

Un tip foarte cochet observa intr-o zi ca este bronzat pe tot corpul cu exceptia p…. Asa ca se duce la plaja, se ingroapa tot sub nisip cu exceptia zonei albe. Doua batrane se plimbau pe plaja si observa ciudata excrescenta in nisip.
Una din ele ii spune celeilalte:
− Nu exista dreptate pe lumea asta! La 20 de ani ma intrigau, la 30 imi placeau, la 40 umblam dupa ele, la 50 plateam, la 60 ma rugam. La 70 m-am resemnat in sfarsit fara… Acum, am 80 de ani, nenorocitele cresc ca buruienile si eu nu ma mai pot apleca!

Discutie la telefon intre” El” si” Ea”.
El:Unde esti,scumpo?
Ea:Ies acum de la coafor,m-am facut blond-nisip la par.Tu unde esti?
El:Ies acu’de la bar,m-am facut praf.

Berlusconi are 71 de ani, iubita lui 18.
Madonna are 52 de ani, iubitul ei 21.
Bill Gates are 51 de ani, iubita lui 24.
Daca nu v-ati gasit inca iubirea, nu va panicati … probabil inca nu s-a nascut!

Prima femeie a fost realizata din materialul clientului.

– A zecea halbă ? După părerea mea bei cam mult…
– Posibil , dar eu beau după părerea mea !

– Mă Gheorghe, stau şi io şi mă gândesc, ca prostu’… Câte fărădelegi se mai comit în ziua de azi… Aproape că nu e om în satul nostru pe care să nu-l fi căutat poliţia pe acasă. Numa’ pe noi, care suntem mai liniştiţi şi la locu’ nostru, nu.
– Aşa-i, mă Vasile!… cugetă Gheorghe. Ce să-i faci mă, tu nu ştii vorba ceea: „La omu’ sărac, nici boii nu trag!“.

Nevasta-mea statea langa mine pe canapea, in timp ce eu zapaceam canalele.
M-a intrebat: “Ce mai e pe televizor?” I-am raspuns: “Praf”… …si atunci a inceput cearta

Î: Cum îl cheamă pe frățiorul ăl mic al lui Bulă?
R: Buţă.

Logica feminina:
– S-a uitat la mine, deci ma place!
– Nu s-a uitat la mine, deci ma place dar nu vrea sa imi arate asta!