Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Un preot vede o prostituata in strada si-i zice :
-Stii ca esti pe un drum gresit?
-Stiu! Nu trece mai nimeni pe-aici!

Un student isi invita parintii la masa la locuinta sa cu chirie. Parintii au surpriza sa constate ca fiul lor are o foarte frumoasa colega de apartament. Tot timpul mesei, mama se gandea ca acestia au o legatura mai stransa decat cea de colegi de apartament. Baiatul, intuind gandurile mamei sale, la sfarsitul mesei ii spune:
– Mama, stai linistita, nu avem nimic impreuna, doar o simpla prietenie.
Dupa vreo saptamana, fata vine la baiat si-i spune ca de cand au fost parintii sai in vizita, nu gaseste polonicul de argint cu care a servit la masa.
Baiatul, ia telefonul si suna la mama sa:
– Mama, eu nu zic ca ai luat tu polonicul de argint, dar de la vizita voastra aici nu-l mai gasim. Nu cumva stii pe unde este?
La care mama:
– Fiule, eu nu zic ca te culci cu fata aceea, dar daca ar fi dormit in patul ei, de mult ar fi gasit polonicu.

Vine sotul acasa beat rupt.
Nevasta-sa il asteapta cu facalețul in mana
El:
– Nu, nu! 3 contra 1 nu, nu si nu! Nu-i corect!

Educatoarea la gradinita le spunea copiilor un basm:
– Si Fat-Frumos il apuca pe zmeu si il baga in pamint pina la glezne, iese zmeul si il apuca pe Fat-Frumos si il baga in pamint pina la genunchi.
Iese Fat-Frumos si il apuca pe zmeu si il baga in pamint pina la briu.
Iese zmeul si il apuca pe Fat-Frumos si il baga in pamint pina la piept.
Iese Fat-Frumos si il baga pe zmeu in pamint pina la barbie.
Zmeul nu mai poate sa iasa din pamint si atunci Fat-Frumos apuca palosul si credeti voi copii ca ii face Fat-Frumos zmeului?
Copiii, in cor:
– M…e! M…e! M…e!

-Știi, eu niciodată nu mi-am înşelat soţul…
-Te lauzi sau te plângi?

Bula la pescuit cu o undita mica intre pescari cu scule care mai de care..Hop un crap cam de 5 kg….toti mutesc…Bula nervos scoate acul si-l arunca inapoi in apa..
-Mortii matiii..
Mirare mare la ceilalti pescari…la o vreme hop scoate un crap de vreo 6 kg…
-Bag eu in **** ..mortii matii si il arunca si pe asta…un pescar isi ia inima in dinti :
-Ma nene …noi nu am luat nimic si tu arunci bucatii de 5-6 kg…de ce ???
-Ca nu am acasa tigaie asa mare..nene.

Ion castiga 2000 de lei pe luna.
Sotia lui, Ileana, cheltuie 4000 de lei.
Intrebare: stie Ion de existenta lui Vasile?

Apetisanta mea sotie statea dimineata in bucatarie, pregatindu-ne ca de obicei 4 oua fierte moi, paine prajita cu unt si suc de portocale pentru micul dejun, imbracata doar cu un T-shirt scurt pe ea, cu care si dormise.
S-a aplecat misterios spre mine:
– Ar trebui sa faci dragoste cu mine incepand din acest moment !
– Uau! Ochii mi s-au luminat brusc, sunt oare treaz sau inca visez? Atunci nu poate sa fie decat ziua mea norocoasa! Am imbratisat-o si apoi a fost ceva minunat, chiar acolo, pe masa din bucatarie.
La final, ea mi-a spus un tandru :
“-Multumesc!” si s-a intors iute spre aragaz, cu tricoul inca in jurul gatului.
Fericit, dar un pic derutat, am intrebat:
– Ce a fost asta?
Si mi-a explicat:
– S-a stricat cronometrul si nu stiam cat timp sa fierb ouale…

Intr-un tren, un tip si-o tipa stateau fata-n fata . Tipa, misto tare, pulpe, sani, minijup, fara chilotei . Tipul· incerca din greu sa-si dezlipeasca privirea dintre picioarele ei …
Fata observa si zice :
– Vad ca te uiti la pasarica mea . Iti place ?!
Tipu’ se inroseste :
– Pai…eu…stiti… nu …
– Lasa ca nu-i nici o problema, imi face placere… Ia zi, vrei sa-ti dea pasarica o bezea ?
– Pai… Da !!
Tipa isi desface picioarele si pasarica, foarte natural, ii da tipului o bezea . Tipu’ foarte incantat :
– Suuuuper fain !!!
– Da’ stai sa vezi, vrei sa o fac sa clipeasca ?
– Sigur …
Si pasarica clipeste de citeva ori …
Tipu’ incintat la culme : Wauuuu !!!
– Hai vino langa mine , zice ea . Vrei sa-ti bagi doua degete in pasarica ?!!
Tipu’ zice uluit :
– Hai da-o naibii, sa nu-mi spui ca poate si sa fluiere !!

Urca bula in tramvai si se aseaza pe un scaun.
La urmatoarea statie urca o batrana care il intreaba:
-Baiete ma lasi si pe mine sa stau jos ca ma dor picioarele?
La care bula:
-Dar matale cand ati fost tanara ati lasat oamenii batrani sa stea jos?
Se gandeste baba sa ii spuna ca DA ca poate o lasa sa stea jos.
-Sigur ca i-am lasat sa stea jos!
La care bula:
-Pai din cauza asta va dor picioarele acuma!

Veşti bune pentru tinerii vasluieni care doresc să-şi satisfacă poftele sexuale şi fără femeie sau babă. Savanţii din judeţ au reuşit construirea unei păpuşi gonflabile ce rezistă foarte bine la bătaie şi omor. Aceasta vine şi în varianta premium, adică gata bătrână.
Realizată dintr-un kevlar cauciucat special, folosit de armata americană pentru şalupele de comando, gonflabila de Vaslui rezistă la înjunghieri cu lame mai mici de 11 cm, nu se dezumflă la o coadă de topor după ceafă şi, cel mai plăcut, nu comentează şi nu se văicăreşte.
Păpuşa are, clasic, trei găuri, plus un ochi vânăt. Creatorii păpuşii recomandă ca, după fiecare folosire, să fie spălată cu apă şi spirt, despre care se ştie că se găseşte din abundenţă în zonă.