Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Ionel şi Marioara erau amândoi pacienţi într-un spital de boli mintale. Într-o zi, pe când se plimbau pe lângă piscina spitalului, Ionel a sărit brusc în apă, a înotat până la fund şi a rămas acolo. Marioara a sărit repede să-l salveze. A înotat şi ea până la fund şi l-a scos pe Ionel din apă. La auzul acestei fapte eroice, asistenta şefă a ordonat ca Marioara să fie externată din spital, deoarece o consideră acum stabilă mintal. Asistenta s-a dus la Marioara să-i dea vestea şi i-a spus:
– Marioara, am o veste bună şi una rea. Vestea bună este că vei fi externată. Din moment ce ai fost capabilă să reacţionezi în mod raţional la o criză şi să salvezi viaţa unui alt pacient, am ajuns la concluzia că fapta ta dovedeşte o deplină sănătate mintală. Vestea rea e că Ionel, pacientul pe care l-ai salvat, s-a spânzurat cu cordonul de la halat în baie. Îmi pare nespus de rău, dar a murit.
La aceasta, Marioara răspunse:
– Nu s-a spânzurat. L-am pus eu acolo să se usuce…

– Poate trecem la per TU?
– Nu credeţi că vă permiteţi cam mult?! Mai bine m-aţi ajuta să mă închei la sutien!

Doi ardeleni, unul mai grăsuţ şi unul mai slăbuţ, stau de vorba. Unul dintre ei zice:
– Mă, Ioane, dacă te-ar vedea vreun străin ar zice că e foamete în ţară…
– Da??!!.. Dar dacă te-ar vedea şi pe tine ar zice că tu eşti cauza.

Cioc, cioc
-Cine-i?
Sunt eu, iubito, dragostea vietii tale…
-Neeeee, ciocolata nu vorbeste!

La ministerul muncii s-a dat ordin ca toti TIRistii sa îsi adune copiii de prin tara si sa îi aduca la casa lor.
Zis si facut. S-a dus Ion, i-a strâns pe toti 20, se duce acasa si îi zice sotiei:
– Marie, adu-i pe ai nostri, sa le facem cunostinta cu fratii lor!
– Care ai nostri, ca au venit aseara si i-au luat?!

Doi români:
– Auzi tu cât ai salariul?
– 300 de euro fără ceva.
– Fără cât?
– Fără 150.

Un american, un rus si un roman intr-o discutie despre secretizarea informatiilor din firmele la care lucrau:
Americanul: Eu lucrez cu cel mai bun prieten in birou, nu stiu ce face si nici nu ma intereseaza! El nu stie ce fac si nici nu-l intereseaza!
Rusul: Eu lucrez cu nevasta-mea in birou, nu stiu ce face si nici nu ma intereseaza! Ea nu stie ce fac si nici n-o intereseaza!
Romanul: Eu lucrez singur in birou, nu stiu ce fac si nici nu ma intereseaza.

Nu ma consider o persoana dezordonata. Atata doar ca ofer lucrurilor mele posibilitatea sa stea unde vor ele.

Cea mai buna cura de slabire:
Luni – mananci un ou fiert tare
Si faci sex 3-4 ore
Marti – un morcov, poate doi
Si faci sex pe dinapoi
Miercuri – doar un pic din toate
Si faci sex intreaga noapte
Joi – iti fierbi carne de pui
Sex pe dunga patului
Vineri – iti prostesti barbatul
Si faci sex numai cu altul
Sambata – colac cu nuci
Si faci sex cu cine-apuci
Duminica – mananci gratar
Si da fuga la cantar.
Daca vezi ca, cura-i buna
O urmezi macar o luna!

– Tata, nu puteam sa dorm noaptea si mi-o zis dom’ doftor sa inchid ochii si sa ma apuc sa-mi numar oile pana adorm.
– Si-o mers?
– Stai sa vezi! M-am apucat sa le numar si pe urma mi-o perit tot somnul, cand am bagat de seama ca-mi lipsesc doua…