Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Am un respect deosebit pentru pisici. Mi-am dus pisica in alt oras, am lasat-o la groapa de gunoi, printre boschetari, fara nici o posibilitate de supravietuire. Dar s-a intors acasa. Fara urlete, fara amenintari, fara reclamatii la politie.
Nu ca soacra-mea!

Foarte mulți oameni toată săptămâna asteaptă vinerea, toată luna – vreo sărbătoare, tot anul – vara și toată viața – fericirea.

Un psiholog ii invata pe cursantii lui despre „managementul stressului”. A luat un pahar de apa si s-a plimbat prin sala …, in liniste. Toata lumea astepta o intrebare de genul – este pe jumatate plin sau pe jumatate gol. La un moment dat s-a oprit, a ridicat paharul si si-a intrebat auditorii :
” Cat de greu este acest pahar cu apa ?”
Mirati, cursantii au dat raspunsuri intre 250 si 500 ml.
Raspunsul psihologului a fost urmatorul : „Greutatea absoluta nu conteaza. Conteaza cat timp il vei tine ridicat. Un minut – nici o problema. O ora – o durere de brat . O zi – iti paralizeaza bratul. In fiecare din aceste 3 cazuri greutatea paharului nu se schimba. Se schimba doar timpul … si cu cat e mai lung, cu atat mai greu este. Stresul si grijile din viata sunt asemenea paharului cu apa. Daca te gandesti putin la ele …nu se intampla mare lucru. Daca te gandesti mai mult la ele…incepe sa te doara sufletul. Daca te gandesti tot timpul la ele – iti paralizeaza mintea…nu mai poti sa faci nimic.”
De aceea este important sa te eliberezi de stres. Cand ajungi acasa pe seara, lasa-ti grijile deoparte, bea un pahar doua, citește o carte sau uita-te la TV la ceva ce-ti face placere, nu purta grijile cu tine in noapte.

Cinci lucruri importante pe care barbatii le stiu despre femei :
1).
2).
3).
4).
5) Au… t z a t z e.

Stă un negru pe o bancă și bea lapte. Pe alături trece un alb, se oprește în fața lui, se uită lung vreo 5 secunde, după care spune:
– Nuu-u-u, n-o să te ajute.

Soacra e ca un amestec de condimente – se amesteca in orice.

– Ții minte, eu alergam azi dimineață prin casă și strigam „Uraaa… am găsit cheile”
– Da, de ce mă întrebi?
– Nu ai văzut după asta unde am pus cheile?

O prostituata este ca o sirena.
Jumatate isi pastreaza pentru ea, jumatate pentru peste.

S-a descoperit că mai mulți elevi au iPhone, decât diploma de BAC

Pe plaja la Mamaia, o familie de cocalari clasici.
El, cu o burta imensa si un lant gros de aur la gat.
Ea, la fel de grasa , dar fara lant, are o bratara lata cat bentita de la palaria imensa pe cara o poarta cu mandrie. Copilul, la fel de umflat si el, are un tatuaj pe spate cu Guta zambind pe sub mustata.
Toti trei cauta un loc unde sa-si puna paturile inflorate .
In sfarsit,copilul gaseste un loc:
– Uite tata, aici am stat si ieri, vezi, astea-s cojile de la bananele pe care le-am mancat eu si ala e pet-ul tau de bere Noroc!
Maica-sa, scarbita:
– Ai naibii nesimtiti, astia nu fac curat pe plaja !

Doua femei discutau incet intr-un compartiment de tren. Pe una din banchete statea un domn, care pretindea ca doarme. O femeie i se plangea prietenei cat de scumpe sunt rochiile si bijuteriile in ziua de azi…
Cealalta ii spune:
– Ar trebui sa iti gasesti un prieten, care in schimbul unor mici “favoruri” sa fie dispus sa-ti ofere 500$ pe luna. Stii tu, sotii de azi nu mai sunt foarte atenti cu sotiile, nu mai fac cadouri…
– Si daca nu imi gasesc un prieten care sa-mi ofere 500$?
– Iti gasesti doi care iti ofera cate 250$.
In acel moment, barbatul deschide un ochi si le spune:
– Ma treziti si pe mine cand ajungeti pe la 20$…

Ce face un rrom după ce fură un telefon?
Îl pune pe “mucles”

Nu ma consider o persoana dezordonata. Atata doar ca ofer lucrurilor mele posibilitatea sa stea unde vor ele.

Doua soricioaice vorbeau:
– Auzi, draga, am un nou prieten. Uite, am si o poza cu el…
– Dar asta e un liliac!
– Da? Mie mi-a zis ca-i pilot!?!

Un pescar pe malul unui rau se holbeaza la plutitor. La cativa metri inoata un crocodil. Vazand pescarul, crocodilul intreaba:
-Ce, omule, nu prinzi nimic?
-Nu.
-Daca tot nu prinzi nimic nu vrei sa faci o baie?