Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Sotul, aflat in delegatie, ii scrie sotiei:
– Draga, nu exista femeie mai grozava decat tine pe lumea asta!
Aseara m-am convins inca o data!

Bărbat gelos către prietenă:
– Tu cu ditamai decolteul ăla vrei să te duci la dom’ ginecolog?

Misule, ce sa-i dau prietenei mele de ziua ei ?
-Cum arata?
-1.80 inaltime, bruneta, par lung,ochi albastri, slabuta….
-Da-i numarul meu de telefon !

Am fost în SUA săptămâna trecută și am văzut într-o mașină , următorul mesaj : ” Mi-e dor de România”.( I MISS RO )
Imediat , am spart geamul, am furat radioul, am tăiat două cauciucuri și am lăsat un mesaj:
“Acum sper să-ți treacă !”

Un soricel doreste sa treaca granita, dar nu are acte. Asadar se duce la elefant, prietenul sau, si il roaga sa il treaca granita. Elefantul, prieten bun, il ascunde in buzunarul de la piept, sperand sa treaca neobservat.
Ajuns in vama, elefantului i se controleaza actele. Deodata, un politist il intreaba:
– Dar ce ai in buzunarul de la piept, de e umflat?
– Unde? Aici? intreba elefantul batandu-se puternic pe buzunar. Niiimiiiiic! Doar poza prietenului meu!!!!

un ungur la magazin:
-biscuiti este?
-nu “este “,ci “sunt”
-da rahat sunt?
-da,esti!

Nu ma cert cu nimeni. Daca ma enerveaza careva, ii fac un semn pe spatele camasii, fara sa ma simta, cu ruj. Il rezolva nevasta-sa.

-Brunet, simpatic, caut gagica cu port USB liber pentru transfer de informatie genetica.

Secretara deschide cu piciorul uşa directorului:
– Din această clipă, salariul meu va fi de 3 000 € şi voi avea 4 zile de odihnă!
Directorul:
– Cine ţi-a zis asta, draga mea?
Secretara:
-Ginecologul şi avocatul!

Intr-o localitate oltenească se demola o clădire. Un trecător dintr-o localitate invecinată tocmai se nimeri pe acolo si-l intreabă pe un om de prin partea locului:
– Auzi bade, da‘ ce fu aicea?
– Păi aicea fu un bar. Fu bere, fu vin…
– Si ce mai fu?
– Fu tărie…

– Am devenit tătic! Am un baiat!
– Cu cine seamănă?
– Cu mine când îs beat.
– Adică?
– Țipă la toți și tot timpul caută țâțe.

Baietelul meu de 5 ani mi-a spus ca ar vrea o casuta in copac in gradina din spatele casei.
M-am chinuit 20 de ani sa cresc copacul ala, iar acum ticalosul asta nu mai vrea!

-Mamaaaa, tata a lesinat la masa!
-Deci nu-s bune ciupercile! Bine ca stiu..

Bulă e foarte supărat că şi-a pierdut umbrela şi nu-şi aminteşte unde a lăsat-o.
– Când ai observat că n-o mai ai?
– Păi, când a încetat ploaia şi am vrut s-o închid!

Lesina o Maica Stareta pe drum. Ajunge ea la spital, insa nu stia ce cauta acolo. Sa rada de ea, asistentele ii zic:
– Aveti un baiat frumos…
La care stareta:- Nici in lumanari nu mai poti avea incredere