Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Într-un troleibuz, aglomeraţie mare, căldură, îmbulzeală… Ţinându-se de bară, o blondă superb se întoarce, foarte indignată, şoptind către individul din spatele ei care pare-se că încearcă să se ţină şi el cumva de bară:
– Auziţi… eu vă înţeleg că poate sunteţi nemulţumit sexual de către soţia dumneavoastră, dar chiar aşa, să aveţi o erecţie în public…?
Individul:
– Vai, domnişoară, scuzele mele, aţi înţeles greşit! Ştiţi, azi am luat salariul şi… inflaţia mare, bancnotele nu mai au nicio valoare… Am un teanc de bani în buzunar, probabil asta vă jenează… Mii de scuze…
După circa un sfert de oră, blonda, către acelaşi individ, de data asta cu voce tare:
– Auzi, domnule, dar e posibil aşa ceva? Ţie îţi creşte salariul de la o staţie la alta?

– Draga mea, maine implinesti 30 de ani! Eu plec acum in oras. Ce ti-ai dori de ziua ta?
– Oaaaa! Scumpule! As dori o rochie noua, o posetuta, un buchet mare de trandafiri…
– Bine, bine… te-am intrebat doar asa din politete. Eu merg la o bere cu baietii.

O doamnã se duce la medicul ginecolog, incepe medicul sa o consulte, la un moment dat suna telefonul. Cu o mana in “problema” doamnei, cu cealalta pe telefonul mobil, incepe sa poarte o discutie cu sotia, gesticuland in acelasi timp din mana “ocupata”:
– Da draga, o iei prima la stanga, apoi faci sensul giratoriu, a doua la dreapta, si apoi o tii tot inainte. Inainte draga, ai inteles, tooot inainte.
Si apoi inchide telefonul. La care pacienta, cu fata rosie de emotie si transpirata toata, ii spune medicului:
– Domnu’ doctor, va suparati daca va rog sa mai repetati inca o data adresa, insa de data asta s-a treceti prin 3 giratorii?

O tipa voia să-și închirieze garsoniera și avea o dilemă la redactarea anunțului:
– Cum naiba să scriu că nu accept țigani fără să pară rasist?
– Scrie: ”… să aibă loc de muncă stabil”.

Cum ii sugerezi frumos iubitei tale ca s-a ingrasat:
– Iubito, cand te-am cunoscut erai ca o floare.
Acum…. esti ca un buchet !

Mozilla va lansa un browser special pentru olteni : Prazilla.

Nu bei câteva zile – și imediat te simți în formă, dimineața e senină, dispoziția super, energie cât încape și viața devine atât de frumoasă încât merită să te duci la o bere.

Primarul din Caracal a cerut fonduri de la Guvern pentru dotarea locuitorilor cu căruţe 4×4.
“Dom’le, râde ţara de noi că se răstoarnă aştia toată ziua “ .

Un rus vine într-o reprezentanță auto și cere un Mercedes 600SEL. Vânzătorul confuz îl întreabă:
-Scuzați-mă, domnule, dar nu ați cumpărat exact aceeași mașină acum trei zile?
-Sigur că da, – spune rusul, dar are scrumiera plină.

Un bătrânel de 80 de ani câştigă la Loto 1 milion de euro. Întrebat de ziarişti ce va face cu banii, acesta răspunde:
– Voi dona banii pentru construirea a 1000 de WC-uri publice.
– Cum aşa?!
– Păi, să se cace toţi în norocul meu care a venit aşa de târziu!

Cica un popa zbura cu avionul. Cheama stewardesa si-i zice:
– Un cognac, te rog !
Dupa un moment de gindire o intreaba :
– La ce inaltime zburam acum ?
– La 16.000m alt.
– Hmm, prea aproape sunt de sefu’. Adu-mi un ceai.

Pe plaja doua doamne se uita la un tip tanar:
– Cum ti se pare acest baiat?
– Judecand dupa zgarieturile de pe spate, este un baiat foarte bun!

Sotia catre sot:
-M-ai neglijat tot weekendul, ai stat numai pe calculator socotind pe acolo grafice, indici de productie, cifre de afaceri, statistici si procente! Tu iti dai seama cat afecteaza asta relatia noastra?
-Cam 84.3%…

Mi-am cumparat cel mai tare caine de paza! De 4 zile ma chinui sa intru in curte!

Oxigenul și Potasiul și-au dat întâlnire. Se pare că totul a fost OK.

Oxigenul și Magneziul și-au dat întâlnire. OMg!

CV Programator WEB:
Nume: RightClickMouse Vasilescu
Adresă: Str. Virtuală, Nr. 1024 bits, Bl. memory failed, Et. în construcţie, Ap. primu’ pe dreapta
Obiectiv:
– să învăţ să fac sait-uri pe Internet
– să-mi propună un job cei de la Vacanţa Mare
Experienţă:
– 1 an Pascal la firmă „Uite bit-u, nu-i octetu” S.R.L.
Studii:
– Absolvent al celor „7 ani de-acasă“ – instructori principali: bunica, nuiaua şi ure-cheala. La absolvire, am primit titlul de „Mânca-l-ar mama de băiat”.
– Absolvent gimnaziu. În clasa a IV-a ştiam deja toate cele 10 strofe de la tabla înmulţirii.
– Absolvent liceu deosebit: cu balcoane la etaj, curte interioară, sală de sport, dar fără piscină.
– Absolvent facultate de „Programare şi Scheme Logice“, specializarea: „Reţele nevrotice“
Aptitudini:
– Imaginaţie bogată că nu mai încape pe scoarţa cerebrală… se revarsă pe web
Premii:
-„The Best of Solitaire” – la concursul inter-cartiere: „Mouse viteză”.
Limbi străine, pentru mine:
HTML, PHP, JAVA, C++
– vorbesc curent: chineză şi patagoneză
Permis conducere: Categoria: WWW
Hobby: – zburatul cu zmeu la înălţime medie

Conversatie intre doua prietene:
-Fata am rupt logodna cu Radu.
-De ce?
-Avea prea multe defecte.
-Si i-ai dat inapoi inelul ala cu diamante pe care ti l-a daruit ?
-Nu inelul, nu avea defecte.

Barbatii se uita la sanii femeilor din acelasi motiv pentru care femeile se uita la catelusii din cusca.
Vor sa-i elibereze si sa se joace cu ei.

Un tip incercind sa agate o blonda :
– Domnisoara, nu cumva ne-am vazut ieri la gradina zoologica ?
– Parca da, in ce cusca erati ?

Franta, ne-am plimbat
Germania, ne-am emancipat
Grecia, ne-am minunat
Spania, ne-am bronzat
Italia, ne-am imbogatit
Ungaria, neam prost