Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Intr-o mare intersectie din Craiova, doi politisti opresc un carutas .
– Ba’, omule, unde te duci tu cu caruta? Stii ca nu ai voie cu ea in oras?
– Ma duc la Politia Circulatiei, ca am auzit ca este vacant un post de politist!
– Daaaa?!? Da’ tu cate clase ai, ma’, omule?
– Pai, cinci !
Atunci, politistii ii scot caschetele, si le izbesc de caldaram, zicand cu naduf:
– Fir-ar a’ dracului, iar ne vine un sef!…

Un politist mergea pe strada si deodata cade intr-un canal! Se uita in sus si zice:
– Ce bine ca nu are capac ….altfel ramaneam blocat aici!

Politia rutiera, la locul accidentului, explica intr-un interviu TV despre importanta purtarii centurii de siguranta:
– Uitati-va la acest om care nu a purtat centura: capul rupt, intestinele pe parbriz, ochii in pom, fara maini. In schimb, uitati-va si la cel care a purtat centura: parca-i viu!

Un politist se duce la stomatolog cu o ingrozitoare durere de masea:
– Sa stiti ca maseaua care va doare este moarta, zise stomatologul, v-as recomanda sa fiti de acord sa-i punem o coroana.
– Aaa, nu e nevoie de coroana, cred ca e de ajuns o inmormantare simpla.

Şeful poliţiei îl cheamă pe agentul care avea sarcina să urmărească un infractor cunoscut, bănuit de crimă şi pe care l-a pierdut.
– Cum ţi-a scăpat?
– A intrat la cinema.
– Şi de ce nu ai intrat după el?
– Eu văzusem filmul acela de mai multe ori.

O legendă spune că există femei care, atunci când deschid dulapul, știu ce vor îmbraca.

Culmea anemiei: Sa ți se scoale și să leșini!

Aseară i-am tras nevesti-mii două palme din cauză că supa era rece. Acum, dacă stau bine să mă gândesc, cred că am exagerat puțin… Eram la resturant, totuși.

Mama către profesoară:
– Cum ați îndrăznit să-i dați copilului meu, pentru tema de acasă, o problemă în care se spunea că berea costă 50 de bani? Soțul meu deja de trei zile nu mai poate dormi.

În Liechtenstein, elevii, ca să nu fie văzuți de profesori, în pauză pleacă să fumeze în Austria.