Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

-Mai Ioane, tu noaptea cand dormi, sforai?
-Sigur ca da, dar numai atunci cand nu dorm singur.

Ati vazut vreodata un detector de minciuni? Eu m-am casatorit cu el!

Ionica vine acasa zgiriat tot pe fata, pe git, pe miini.
– Doamne sfinte, ce s-a intimplat ?? intreaba mama
– Am facut hora in jurul bradului.
– Pai, si de ce esti zgiriat in halul asta?
– Eram putini!

O blonda la ginecolog;
Ginecologul:
-Fetito, suferi de vise erotice?
– Nu sufar domnule doctor… chiar imi fac placere!

I: – Care e diferenta dintre o perche de chiloti de femeie si un copac ?
R: – In copac incap mai multe pasarele !

Ion prin padure la furat de lemne.
Paduraru:Ma Ioane ce faci tu cu lemnele alea?
Iaca le duc la iepuri domn padurar!
Da mananca iepurii lemne??
Pai daca nu le-o manca le bag pe foc!!

-Cica blondele merg la mare ca sa se ultravioleze. O fi adevarat?

Un bărbat intră în biroul medicului O.R.L., își descheie prohabul, își scoate ”bogăția” vizibil aplatizată și vânătă, o pune pe masă. Medicul:
– Ooo…. Ați încurcat cabinetele, dvs trebuie să mergeți la urolog.
– Așteptați un pic, ascultați-mă. Cu prietenii în fiecare săptămână mergem la saună și desigur acolo bem mult….
– Domnule, eu sunt ORL-ist, eu nu mă ocup de tratarea alcoolismului și a bolilor ce survin după el. Mergeți la narcolog.
– Stați un pic, ascultați-mă până la sfârșit, eu sunt sigur că anume la dvs trebuie să mă adresez. Noi facem baie, bem, jucăm în cărți – după asta toți ne punem în jurul mesei și punem ”bogăția” pe masă. Apoi, cel care a câștigat la cărți, ia o tigaia, spune cuvântul ”HOP”, după care, cu putere, lovește cu tigaia de masă. În acest răstimp, noi trebuie să reușim să ”o retragem”.
– Ohoo… domnule, dar tu ai probleme serioase. Imediat, hai să mergem la psihiatru.
– Nu!! Doar dvs mă puteți ajuta. Problema e că, eu nu aud când el spune ”HOP”.

-Bade, cainele asta al tau nu musca? il intreaba un strain venit in vizita la badea Gheorghe.
-Ba cum nu? raspunse el.
Da’ acuma n-are timp, ca latra…

Dubioasă coincidență. Profesoara de limbă română îl chema pe tata lui Andrei la școală, nu după ce Andrei primea note rele, ci înainte ca acesta să ia note bune.

-Ce inseamna un cos pe fundul unei blonde ?
-Tumoare pe creier.

– Pe o femeie ca tine, as cheltui 36.000 pe an!
Momeala tine, ea se duce cu el.
Dupa ce termina, ii da 2 euro si 10 centi.
– Acuma, poti sa pleci!
– Pai… e cam putin…
– Exact cat ne-am inteles: 36 de mii pe an face 3000 pe luna, care face 100 pe zi, care face 4.20 pe ora, iar tu ai stat 30 de minute!

Concurs de injuraturi: in finala un rus un american si…un roman.
Primul Rusul : un taran barbos cu caciula de cazac si duhnind a vodka. Injura 15 minute fara oprire. Publicul aplauda si ovationeaza!
Americanul: un gras imbracat in texan. Injura 20 miunute fara oprire. Publicul aplauda fluiera si se ridica in picioare!
Si in cele din urma… mic..slab…imbracat la costum (ramas de la taica-us de la nunta) Romanul…Urcand pe scena se impiedica de pantaloni, ramane jos si injura 1 ora fara oprire si fara sa repete! Publicul e in delir…s-au ridicat toti de pe scaune si aplauda.
Romanul asteapta sa termine apoi merge la microfon si spune : cand pot sa incep ?

Sexul este pretul, pe care femeile il platesc pentru casnicie.
Casnicia este pretul, pe care barbatii il platesc pentru sex.

Gheorghe si Ion se intorc de la crasma beti turta.Gheorghe merge pe partea stanga prin sant iar Ion pe partea dreapta sprijinindu-se de gard.
Ion:Gheorghe daca te-ar vedea Floarea cum mergi in patru labe prin sant,cred ca te-ar imbratisa toata noaptea!
Gheorghe:Nu-ti fa probleme,se va termina gardul si la tine peste cativa metri