Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

La stomatolog, vine un pacient nou.
Doctorului i se pare cunoscut, asa ca se uita mai atent la el, dupa care vesel ii spune:
– Ce avem noi aici? Dv. sunteti politistul care m-a amendat ieri in parcare, nu-i asa?

Dragi femei, daca ati avea de ales intre pace in toata lumea si o manichiura perfecta, ce culoare a ojei ati prefera?

Noaptea, un barbat cu gluga pe cap opreste pe strada o fata draguta si ii intinde un telefon pe care era deja tastat nr ‘112’ si un spray cu piper.
Fata, mirata: dar ce se intampla?
Barbatul, deschizandu-si shlitzul: eu ador provocarile.

Un scoțian merge să-și cumpere pantofi. După ce încearcă a zecea pereche, zice:
– Ei, da! Pantofii ăștia chiar îmi plac…!
La care vânzătorul, nervos:
– Cred și eu! Sunt cei cu care ați venit…!

Scuza zilei! “Nu pot sa slabesc deoarece am oase grele.”

Un barbat fara burta, e ca o noapte fara stele.

Chiar dacă unii nu vor să fie proști, se opune natura…

Cel mai bun mod de a-ti testa barbatul la fidelitate.
Dimineata, cand inca doarme, il intrebi:
– Pleci la a ta sau ramai la mine?

Tata, stii, am o problema cu diriginta mea…
– Ei, dragul tatei, stai linistit, nu exista probleme fara solutii, munceste mai mult, acorda mai mult timp invatatului, fii mai atent la ore si totul se va rezolva!
– Nu cred, tata…
– De ce?
– Pentru ca astazi s-a apropiat diriginta de mine si mi-a soptit ca e in luna a doua de sarcina…

– Te invat eu ce sa faci daca nu poti dormi: ia citeva pahare de coniac.
– Cate?
– Nu trebuie sa le numeri. Pana adormi.
– Si daca tot nu adorm?
– Pai, dupa atatea pahare de coniac, putin iti mai pasa daca dormi sau nu!

Intrebari frecvente printre soferite:

Q: Daca plec la plimbare prin oras cu masina, ce trebuie sa fac cel mai des?
A: Sa dai pietonul jos de pe parbriz.

Q: Mi s-au rupt stergatoarele si am fost doar o singura data cu masina prin oras. De ce?
A: Ai folosit stergatoarele ca sa dai jos pietonul de pe parbriz.

Q: Cand merg cu masina se aprinde un beculet. Ce sa fac?
A: Ai cateva beculete pe bord, asa ca nu stiu la care te referi. Pune un mileu deasupra si gata.

Q: Am un camion in stanga, o masina de pompieri in dreapta, un rinocer in fata si doi delfini in spate. Ce sa fac?
A: Te dai jos din carusel si alta data sa nu te mai imbeti ca scroafa.

Q: Vreau o masina noua, dar ce mi-am ales eu n-are airbag-uri. Ce sa fac?

A: Daca ai tate mari: ai deja airbag-uri la purtator, ce-ti mai trebuie. Daca ai tate mici deja nu mai intereseaza pe nimeni. Vezi sa nu zgarii pielea de pe bord cand iesi prin parbriz

Q: Mi-am zgariat putin masina si mi s-a dus vopseaua
A: Da cu oja.
Q: Da’ am masina neagra!
A: Da cu rimel.

Instrucţiunile de pe spray-ul insecticid: “Atenţie, nu pulverizaţi în zona ochilor!”
Mai dă-l în mă-sa de gândac, eu îl dau cu spray peste tot!

Un tip si-a lichidat afacerile, si-a strans toti banii intr-un gentoi si s-a hotarat sa se retraga pe o insula de vis pentru tot restul vietii.
Cand, deodata, isi aude vocea interioara soptindu-i insidios: “Ia toti banii si du-te la cazino! Ia toti banii si du-te la cazino!”
Socat, minunandu-se si crucindu-se, tipul insfaca geanta si pleaca la cazino. La intrare, vocea interioara ii spune: “Mergi la ruleta!”
In transa deplina, tipul se repede la ruleta si asteapta. Vocea interioara ii sopteste: “Mizeaza totul pe 7!” Zis si facut. Bila se invarte, se invarte… Pica pe 22. Vocea interioara: “Vai, sa-mi bag p*** …!!!!!! Scuze!”

Un maniac intra intr-un magazin si striga:
-Imediat voi viola pe cineva. Priveste spre vanzatoare si intreaba:
-Cum te cheama, femeie?
-Rozalia.
-Si pe maica-mea o cheama Rozalia. Deci, pe tine nu te violez. Pe tine, frumosule, cum te cheama?
-Georgica… dar prietenii imi spun Rozalia!