Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Un cioban adoarme stand in fund, pe o piatra. In somn se legana inante-inapoi.
Un berbec mai tanar il vede si crede ca va fi atacat. Se pregateste si-l izbeste pe cioban in frunte …. bang!!
Se trezeste omul mai tarziu:
-Ba, ce ma doare capul…da cine dracu’ mi-a omorat berbecul ??

-Vecine, de ce imi furi plicurile din cutia postala?
-Dar nu le fur! Sunt facturi vecine. Le iau si ti le platesc.
-De ce?
-Asa m-am inteles cu nevasta-ta.

Doua blonde stau de vorba:
– Vai draga, spune una, barbatii astia nu au niciun pic de logica…
– De ce, tu?
– Azi a trebuit sa-i explic de 7 ori unui politist ca ieri eram cu alte sandale, de asta permisul de conducere e in alta poseta.

X.face o vizita amicului sau,de curand ramas vaduv si il gaseste in compania unui pahar cu tuica.
-Spune-mi,amice,asta ti-e singura consolare?
-Nu…Mai am trei sticle!…

Un sofer ardelean a fost prins de radar cu 224 km/h pe autostrada Transilvania. S-a mai dus un mit.
Urmeaza stirea “bombă” ca în Moldova nu se mai bea alcool.

O femeie suna disperata la pompieri :
– Alo, pompierii ?
– Da, ce problema aveti ?
– Este un barbat care incearca sa patrunda in casa mea pe fereastra ! Si pare tare excitat !
– Doamna, pentru a rezolva aceasta problema sunati la politie. Nu va putem ajuta cu nimic.
– Ba da ! Are nevoie de o scara mai lunga ca a lui nu ajunge pana la geamul meu !

De când are tabletă și internet, Ghiță Ciobanul a fost șocat să afle că oile pot fi întrebuințate și pentru lână, carne sau lapte.

O fetiţă de şase sau şapte ani intră, împreună cu mama sa, într-un magazin.
Ea, se uită fix la o angajată care era mai mult dezbrăcată decât îmbrăcată şi, cu o nevinovăţie de copil, o întreabă:
-Tu mai ai şi acum haine de când erai mică?

Hotărâre de Consiliu Local:
De amu înainte, pentru ca-n comuna noastră să nu mai fie zgomot mare, e strict interzis să se mai bată clopotele, covoarele şi nevestele între orele 23 şi 5 dimineaţa. Mulţămim pentru înţelegere.

Nu stiu cum se face, dar mereu in parcarea de la hypermarket se nimereste cate-o soferita in fata mea. Desi conduce un Matiz sau un Peugeot 206, niciodata nu reuseste sa parcheze. Face ‘nspe mii de manevre ca sa se miste 2 cm, in ciuda claxoanelor din spate.
Nu stiu de ce, dar in astfel de momente, barbatii se gandesc la sex oral.
Atat cu soferita in cauza, cat si cu politistul care i-a dat carnetul.

-Mama, ce e ala un avort?
-Intreaba-l pe fratele tau.
-Dar nu am un frate…
-Acum pricepi?

Un tip cu bani isi invita in casa prietenul. Intrand in baie:
– De ce placile de ceramica de pe perete sunt asa maruntele?
– Maruntele, dar scumpe si de firma!
– Ce firma?
– Intel.

La supermarket.O doamna ajunge la casa,iar cand sa scoata portofelul,o telecomanda ii scapa din poseta.Casiera:-Iertati-ma,doamna,dar intotdeauna purtati telecomanda cu dvs.?-Aa,nu,numai cind sotul meu refuza sa ma-nsoteasca la cumparaturi.

Sotul unei blonde se intoarce din deplasare si gaseste in pat un tip gol. Deschide dulapul si da de sotie:
– De cate ori sa-ti spun? El trebuie sa se ascunda, nu tu!

-Ospătar! Tacâmuri de ce nu ai adus?
-Ma scuzaţi! N-am ştiut că vreţi să mâncaţi ce v-am adus. Am crezut că vreţi să faceti doar poze pentru facebook la mâncare!

Toate femeile visează la un amant fin şi atent. Dar, din păcate, bărbaţii fini şi atenţi au deja câte un amant.

Barbaţii însuraţi trăiesc mai mult decât cei celibatari, dar au o dorinţă mai mare de a muri.

Oamenii de stiinta sustin ca organismul uman creste doar pana la 25 de ani.
Burta mea inca n-a aflat si cred ca si fundul meu se considera inca tanar…

Un tanar casatorit vine la un hotel unde este intampinat de managerul acestuia:
-In hotelul hostru va veti simti ca acasa…
-Atunci plec, eu vroiam sa am liniste.

E bine să fii bărbat: nici un fel de extensie, manichiură, pedichiură, tocuri înalte, epilare … etc… te-ai trezit, ai mângâiat ”bijuteriile faberge”, le-ai îndreptat comod și ai plecat.

Nu sunt lenes, doar sunt in modul “Economisire energie”.

În Rusia în cadrul verificării IQ-ului, la întrebarea:
”Continuați șirul logic: 0,25; 0,5; 0,75”…
100% din respondenți au răspuns – UN LITRU.