Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Aseara, in timp ce dezlegam integrame, o intreb pe nevasta-mea:
– Partenerul de viata al femeii…
– Amant?… raspunse ea.
– Nope… Din trei litere.
– Bou?

Bulă are năravul de a bate şi chinui pisica. Maică-sa ca să-l dezveţe îl ameninţă:
– Bulişor, am să-ţi fac şi eu tot ce-i faci tu pisicii! 0 baţi, te bat şi eu. Îi tragi un picior, îţi trag şi eu unul. 0 tragi de urechi, te trag şi eu. M-ai înţeles?
– Şi dacă o trag de coadă?…

FRF pregăteşte deja tricourile pentru baraj, inscripţionate astfel “Echipă aflată sub protecţia Olandei.

Sergentul:
– Soldat, îmi poți împrumuta 100 de lei până mâine ?
– Sigur, prietene !
– Te adresezi unui superior, deci am să repet: Soldat, îmi poţi împrumuta 100 de lei până mâine ?
– N-am, să trăiţi !

-Alo, auzi Mărio! Mi s-a stricat televizorul şi nu ştiu ce draqu să-i fac! Bărbatul tău îi cumva acasă?
-Îmi pare rău, dar nu-i acasă. Dacă vrei, ţi-l dau pe-al tău .

M-am simtit o femeie adevarata atunci cand am asteptat 4 ore pe facebook ca el sa apara on-line, sa-mi scrie “Salut” iar eu sa-l informez ca nu discut cu el!

Bula merge la medic…
– Care e problema ta, tinere?
– Vedeti, visez de 2 saptamani gaini care joaca footbal… Vreau sa scap de aceste vise.
– Da… ia acum aceste pastile ca sa nu mai visezi gaini care joaca fotbal
– Pot sa le iau maine?
– De ce ?
– Pai…vedeti… azi e finala si nu vreau sa o pierd!

Doi prieteni converseaza:
-Hei ce-i cu tine? De ce ai un ochi vânat?
-Ieri am fost la masa la socrii…
-Ei si?…
-Stii doar ca ei sunt credinciosi, iar înainte de masa a trebuit sa spunem rugaciunea.
-Si mai departe?…
-Am facut greseala ca la pasajul “si fereste-ne Doamne de rele” sa ma uit tocmai la mama soacra…

– Doctore, aţi recomandat soţiei mele să se ducă la băi. E bolnavă ?
– Nu ! Dvs. aveţi nevoie de linişte !

Un moldovean decide că e momentul să facă ceva bănuţi, aşa că emigrează în Canada, unde se pune serios pe treabă și începe sa câștige mulţi bani. În cele din urmă se întoarce acasă plin de bani si un vecin verde de invidie îl întreabă:
-Dar cum ai reușit, măi omule, să faci atâta avere?
-Păi simplu: mă trezeam în fiecare zi pe la prânz, făceam un duş, beam o cafeluţă şi dădeam un telefon să vină nişte fete să ne simţim bine. După câteva ore de distractie, pe la 3, ieşeam şi eu la muncă. Mergeam pe stradă şi vedeam o hârtie de 100 de dolari, mă aplecam şi o ridicam. Mai încolo era una de 50 de dolari, o luam şi pe aia. Şi tot aşa culegeam de pe trotuare bancnote peste bancnote, până oboseam si îmi dădeam seama că e momentul să mă întorc acasă. Pâna noaptea târziu mai mâncam, mă mai distram cu fetele, iar a doua zi o luam de la capăt.
Vecinul se decide să faca şi el la fel. Vinde tot, îsi ia bilet de avion şi se opreşte în Toronto. Când iese din aeroport, vede pe jos o hârtie de 100 de dolari. Se apleacă şi dă să o ridice, dar se răzgândește și își zice:
– Dar ce, sunt prost să mă apuc de lucru chiar din prima zi?

O blondă la o secţie de poliţie :
– Am fost violată de un idiot!
– De ce spuneţi asta?
– A trebuit să-l ajut!

In anii ’80, la granita dintre Rusia si China au avut loc conflicte armate. Iata cum relateaza agentia de presa TASS:
“La granita ruso-chineza, in timp ce un grup de tractoare arau falia de demarcatie avioane chinezesti le-au atacat.”
Agentia China Noua:
“La granita chinezo-rusa in timp ce un grup de planoare imprastiau ingrasaminte peste campiile cu orez, au fost atacate de tancurile sovietice.”
Cum arata stirea difuzata de AGERPRESS:
“Astazi la granita ruso-chineza a avut loc un bogat schimb de experienta pe teme de agricultura.”

Duminica dimineaţă sună telefonul la medicul veterinar. O doamnă doreşte să ştie cum să dea jos câinele de pe căţeaua ei. Medicul îi recomandă telefonic:
– Loviţi-i cu un băţ!
Imediat după aceea sună din nou telefonul. Nu a ajutat la nimic metoda recomandată. Atunci veterinarul îi transmite o nouă recomandare:
– Turnaţi o găleată de apă rece peste cele două animale!
După alte zece minute iarăşi sună telefonul:
– Nici cu apă nu am obţinut vreun rezultat bun. Ce să mai fac?
Doctorul puţin iritat:
– Spuneţi-i câinelui că e căutat la telefon!
– Credeţi că asta ajută?
– Doamnă, cu siguranţă, la mine a funcţionat de trei ori în ultima jumătate de oră!…