Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Un copil la magazin:
-Aveti napolitane?
-Da!
-De care?
-Cu ciocolata si cu lamaie.
-Dati-mi de 3 lei biscuiti!

Agilitatea mentala a unei femei :
Un sot si o sotie faceau sex cu amantii lor in acelasi hotel.
Intr-o zi, barbatul cu amanta lui iesind din hotel, da nas in nas cu nevasta-sa si cu al ei amant care intrau.
Cand s-au vazut, femeia ii striga barbatului:
– Aha, in sfarsit te-am prins si de data asta mi-am adus si un martor !

O companie aeriană a lansat un pachet special adresat oamenilor de afaceri: „Optand pentru o călătorie cu compania noastră, biletul pentru soția dvs. va fi gratuit!”
În urma succesului inițiativei, compania le-a contactat pe soțiile beneficiarilor, întrebandu-le cum li s-a părut călătoria. Răspunsul unanim a fost:
„-Ce călătorie?”

O blonda mergea pe strada cu bluza descheiata, lasand sa i se vada un san. Un politist o opreste si o intreaba:
– Doamna, stiti ca va pot da amenda pentru expunere indecenta?
– De ce, domnule politist?” intreaba blonda.
– Pentru ca aveti bluza descheiata si vi se vede sanul…
– O, Doamne!, exclama blonda, mi-am lasat copilul in autobuz!

Un client intreaba la o librarie:
– Mai aveti cartea “Secretul imbogatirii rapide?”
– Sigur ca da – raspunde vanzatoarea – dar se vinde doar la pachet cu “Codul Penal”!

Soția, dupa cina, intra sa-si faca un duş. După doua-trei minute întreabă din baie:
– Dragule, tu ce faci pentru a obține un bărbierit cât mai bun în jurul buzelor?
– Proptesc limba sub buză.
– Iubitule…. am nevoie de ajutorul tău!

-Doctore, fratele meu e bolnav rău de tot! Îşi închipuie că ar fi pasăre.
-Şi cum se manifestă asta, mai exact?
-Păi , cum să vă spun… să zicem că nu ar fi indicat să vă parcaţi maşina sub copacul din faţa casei noastre…

Vine un tip la casierita de la gara si incepe sa-i arate o miscare cu pumnul de sus in jos si cu mana cealalta face semnul victoriei
Casierita uimita, contrariata si jenata,se duce glont la seful de gara si-i spune acestuia cum face gagiul respectiv la ea, la care seful ii spune serios:
-Da, da-i omului ala doua bilete la Slobozia….

O soţie bună nu strigă niciodată la soţul ei, ea dă ordinele calm, scurt, clar şi cuprinzător!

-Spune-mi, tu crezi in vise?
-Cum sa nu ? Intr-o noapte am visat ca ma voi trezi si dimineata s-a si realizat!

Afiş pe gardul unei unităţi militare: “Din cauza creșterii preţului la muniţie, nu va mai aşteptaţi la focuri de avertisment!”

Soţia mea este expertă în arta gatitului… Toată ziulica stă în faţa oglinzii şi se găteşte!

Merge o doamnă la doctor şi i se confesează: – Domnule doctor, soţul meu şi soţia dumneavoastră ne înşeală, haideţi să ne răzbunăm înşelându-i şi noi doi! – Cum, doamnă? – Chiar aici să facem dragoste! Se pun pe treabă, după care doamna, plăcut surprinsă propune: – Hai să ne mai răzbunăm o dată! O iau din nou de la capăt. Când termină, doamna continuă: – Să ne mai răzbunăm o dată! Când termină, doamna dă să spună ceva însă doctorul o opreşte şi spune: – Gata doamnă, nu mai am pic de ură în mine…

Un evreu bătrân şi unul tânăr călătoresc cu trenul. Tânărul întreabă:
– Cât e ceasul?
Bătrânul nu răspunde.
– Mă scuzaţi, domnule, cât e ceasul?
Bătrânul tace în continuare.
– Domnule am întrebat cât e ceasul.
De ce nu răspundeţi? La care bătrânul:
– Tinere următoarea staţie e capăt de linie. Nu te cunosc aşa că trebuie că nu eşti de prin partea locului. Dacă îţi răspund trebuie să te invit la mine acasă. Eşti chipeş şi eu am o fată frumoasă. Probabil că vă veţi îndrăgosti unul de celălalt şi o să vreţi să vă căsătoriţi. Spune-mi un motiv pentru care mi-ar trebui un ginere care nu îşi poate permite nici măcar un ceas!

In fata unui bloc de 10 etaje se tot aduna lumea si striga disperata:
– Criminalule! Criminalule!
Un tip la etajul 7 se chinuia sa arunce o femeie peste geam! Intr-un final reuseste sa o arunce, dar femeia se prinde de balustrada geamului de la etajul 3.
Omul coboara repede si, dupa o lupta inversunata, femeia cade si se face tandari. El coboara linistit in fata blocului sa infrunte multimea care tot striga:
– Criminalule! Criminalule!
La care omul linistit:
– Stati, ma, ca era soacra-mea!
Toata lumea:
– Aaaaaaa!!!
La care un tip din multime:
– Ce tupeu avea! Ati vazut cum se tinea, bestia?!