Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

– Prostuțo, de ce plângi că ai mărimea 1 la sâni ?! … Uite ce picioare frumoase ai… mărimea 44.

De mâine seară vin ninsorile.
Autoritățile au declarat deja că vor fi luate prin surprindere.

Ion:
– Fa Marie?Ai vrea sa mergem cu o masina mare cu multi cai putere pe care nu trebuie sa o conducem noi,ca are sofer?
Maria:
– Vai,Ioane, de cand astept acest moment!
Ion:
– Atunci hai fa repede ca vine autobuzul!

Se intoarce sotul mai devreme acasa, deschide usa la dormitor, cand vede un tinerel in pielea goala care se scoala de langa “doamna” si sare iute pe geam.
– Ce a fost asta, nevasta?
– Ce sa fie? Generatia din ziua de azi: nici mie “mersi”, nici tie “pardon”!

Un indian navajo statea langa un agent de vanzari pe o banca in parc… intre ei se afla o punga mare de hartie… indianul fixa de ceva timp punga de hartie.
– Vrei sa stii ce e in punga? intreaba agentul de vanzari.
Indianul dadu afirmativ din cap.
– E o sticla de vin, am luat-o pentru nevasta-mea.
Indianul tacu o vreme, apoi zise, dand afirmativ din cap de mai multe ori:
– Bun schimb ai facut…

– Ati urmat recomandarile mele, sa mancati numai hrana de copii mici?
– Da, am mancat nisip din parc, niste nasturi de pe acasa, insa nu as zice ca ma simt mai bine…

Am aflat cat ma costa tacerea unui prieten. I-am imprumutat 500 de lei si acum nu mai raspunde la telefon.

La restaurant:
-Ce-ati dori sa mancati?
-Ehmm… imi aduceti un menu?
-Ma rog, cum doriti… Cu ce garnitura?

– Ce face Leana în seara nunţii ca să nu murdărească cearşaful?
– Se spală pe picioare.

Doua broaste testoase bateau un melc. Poc, zbuf! Broastele testoase plecara si melcul ramase pe jos, tot lovit, cu cochilia sparta, batut mar.
Trece un politist pe acolo si il intreaba pe melc:
– Ce ai patit melcule?…
Melcul: Nu stiu , ca totul s-a intamplat asa de repede.

Un caine il intreaba pe un cal:
– De ce voi caii aveti narile asa de mari?
La care calul:
– Ai incercat vreodata sa te scobesti cu o copita?

Singura formă acceptabilă de bomboane cu coniac – o cutie lângă o sticlă.

Un grup de cercetători britanici au fost nevoiţi să stopeze experimentul “Câţi bani poate cheltui o femeie?”, după ce Banca Angliei n-a mai putut să finanţeze experimentul.

La o prezentare de vinuri, ca de obicei, un american, un francez si un roman.

americanul:
-din cauza ca la noi in California razele soarelui cad pe struguri la un unghi de aproximativ 70 de grade, daca bei un pahar din acest vin ti se face pu.. ca o bata de baseball.
o tanara domnisoara din public:
-de lunga sau de groasa?
americanul:
– de lunga, bineinteles.
francezul:
-din cauza ca la noi in Franta, razele soarelui cad pe struguri la un unghi de 45 de grade, daca bei un pahar din acest vin ti se face pu.. ca o sticla de bere.
tanara domnisoara :
-de lunga sau de groasa?
francezul:
-de groasa, bineinteles.
romanul:
-datorita faptului ca la noi in tara razele soarelui cad fix cum vor pe struguri, daca bei un pahar din acest vin ti se face pu.. ca un pepene.
tanara domnisoara:
-de lunga sau de groasa?
romanul:
– de dulce, bineinteles!

– Bunä ziua, bade!
– No, zûa bunä, domnule dragä.
– Cum merge, cum merge?
– No, cum sä, binie mère… Ni, mintenas sä fac cáisäle…
– A, da, sigur, se coc caisele… Si ce faceti cu ele?
– N-apäi, ce sä facem, le culèjem, le puniem în cosärci, mèrem cu ele la târg, le vindiem, vinim acasä, numäräm banii, îi împärtâm, îi puniem binie si nie fucem!
– Bravo, bravo! Si pe urmä?
– S-apäi, s-or face cirèsilie… si visinilie… S-apäi le culèjem, le puniem în cosärci, mèrem cu ele la târg, le vindiem, vinim acasä, numäräm banii, îi împärtâm, îi puniem binie si nie fucem!
– Ce frumos! Si altceva?
– S-apäi, sä fac pruniele…! Èlea bèstrite, mai întâi! S-apäi le culèjem, le-mpärtâm, care die pálincä, care die majun, care die vânzare, si p-èlea die vânzare le puniem în cosärci, mèrem cu ele la târg, le vindiem, vinim acasä, numäräm banii, îi împärtâm, îi puniem binie si nie fucem!
– Minunat! Si…?
– S-apäi, sä fac nucilie… S-atunci…
– A, da, stiu: culegeti nucile, le puneti în cosärci, mergeti cu ele la târg, le vindeti, veniti acasä, numärati banii, îi împärtiti, îi puneti bine si vä fuceti!
– No, no-no-no-no! Nu-i asè, domnule dragä, vez cä nu stii? Apäi cân’ sä fac nucilie, le culèjem, le puniem în cosärci, punem cosärcile-n pod, nie fucem tätä iarna si numa’ la Pasti le vindiem!

– Spune-mi, sotia ta este tot asa frumoasa ca acum 20 de ani?
– Este, numai ca lucrul asta ma costa mult mai mult.

Poate ca barbatii se gandesc tot timpul la sex, dar si femeile fac tot posibilul astfel incat ei sa nu se opreasca.

Un tânăr militar venea mereu acasă noaptea târziu şi zdrang, bang cu cizmele de perete, după ce le scotea din picioare.
Într-o zi, vecinul:
– Auzi, vecine, te rog mult, nu mai izbi cizmele alea de câte ori vii acasă, că mă ţii aşa de luni de zile şi ma tot trezeşti în miez de noapte.
Vine militarul a doua zi, ca de obicei, noaptea târziu, zdrang prima cizmă… şi-şi aminteşte: “Aoleu, am uitat de vecinu’… Ia s-o pun eu p-astalaltă uşurel jos. Sper că nu l-oi fi trezit deja.”
După vreo oră, vecinu’, batea la uşa ăstuia:
– În p***a mă-tii, izbeşte naibii şi cizma ailaltă să mă pot culca odată.