Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

I-am nenorocit pe greci! Acum trebuie sa faca rost de bani sa se duca in Brazilia.

Bula vorbeste cu un prieten:
-De ce femeile sunt nemultumite cand nu faci sex cu ele iar daca faci sex cu ele sunt tot nemultumite!
-Pentru ca nici tie nu ti-ar conveni sa iti doresti un lucru iar cand il cumperi sa fie stricat!

După ce s-a împerecheat rechinul cu peştişorul de aur, a ieşit un peşte de aur care îţi îndeplineşte ultimele 3 dorinţe.

Inainte de inceperea jocului, Piturca a declarat: “In seara asta voi arunca la bataie tot ce am, nu concep sa nu castig”. Placut impresionat, patronul cazinoului a adaugat: “Bautura e din partea casei”.

Bine că s-au dus grecii mai departe. Măcar găsim şi noi nişte locuri libere la umbră când mergem la vară în concediu…

Culmea inocenţei:
O calugăriţă care lucrează într-o fabrică de prezervative şi crede că face săculetii de dormit pentru şoricei.

Patru concurenţi la o examinare orală.
– Vă rugăm să ne spuneţi care ar fi, după parerea dvs., cel mai rapid lucru din lume.
Primul:
– Eu cred că cel mai rapid lucru din lume e gândul.
– Cum aşa?
– Te gândesti la cineva şi nici nu-ţi dai seama când o faci.
– Asta aşa este.Aveţi dreptate.O să ţinem cont de părerea dvs.
Al doilea:
– Eu aş zice că clipitul e cel mai rapid.
– De ce anume?
– Nici nu-ţi dai seama când clipeşti, atât de rapid e.
– Da interesant.Apreciem contribuţia dvs..
Al treilea:
– Dom’le eu sunt de părere că lumina este cel mai rapid lucru.
– Puteţi explica?
– Da.Cum apeşi pe întrerupător cum se umple toată camera de lumină, adică e ceva foarte rapid, nici nu-ţi dai seama.
– Da.Foarte interesant.Vă mulţumim.
Al patrulea:
– Cum să vă spun eu… După părerea mea, diareea e cel mai rapid lucru…
– !!!??? (consternare)
– Păi, domnilor… aseară am făcut pe mine şi n-am avut timp nici să mă gândesc, nici să clipesc şi nici să aprind lumina..

Controlorul in tramvai:
– E cineva fara bilet, in fund ?
– Eu, da’ mi-l bag imediat!!

Sotia: – spune, Ioane, ai gasit vreodata barbati straini in sifonier?
– Nu! Toti erau romani…

Un tanar absolvent al sectiei de Management era foarte incantat de postul pe care il obtinuse intr-o importanta companie multinationala.n prima zi suna la bufet, tipand in receptor:
– Adu-mi o cafea! Si viteeeeeza!!!
La celalt capat al firului raspunde o voce grava:
– Cred ca ai format un numar gresit; stii cu cine vorbesti, dobitocule?
– Nu, raspunde tanarul angajat.
– Eu sunt Directorul General, imbecilule!!!
– Dar tu stii cu cine vorbesti, dobitocule? tipa tanarul mai tare ca prima data.
– Nu, raspunde Directorul surprins.
– Perfect!…. si inchide

Gigel ajunge mai devreme acasa si o gaseste pe nevasta-sa in pat cu Ion, prietenul sau. Striga nervos:
– Asta-i recunostinta ta, ingrato? Te-am tinut mereu in puf, ti-am cumparat orice ai vrut. Asta-i multumirea pentru blanurile scumpe, pentru vacantele in California…? Iar tu, mai Ioane, macar cat vorbesc eu opreste-te “din treaba” !

Trei tipi, un american, un neamt si un roman, se ciocnesc cu masinile intr-o intersectie!
Americanu’: „Vai, Fordul meu, economiile mele de trei luni s-au dus pe apa sambetei…“.
Neamtu’: „Vai, Mercedesu’ meu, economiile mele de sase luni s-au dus pe apa sambetei…“.
Romanu’: „ Vai , Dacia mea, economiile mele de-o viata s-au dus pe apa sambetei…“.
Ceilalti doi replica:
„Si cine naiba te-a pus sa-ti cumperi masina asa scumpa?!“.

Vine o doamna la ginecolog, se aseaza pe scaunul acela, si desface picioarele si le pune pe stativul ala.
Doctorul se uita la ea si-i spune:
-Mai sus…
Doamna ridica picioarele mai sus.
Doctorul iarasi:
-Mai sus…
D-na ridica inca mai sus picioarele.
Doctorul:
-Mai sus e ginecologia, aici e stomotologia!

I:-De ce fuge o blonda in jurul dusului??….
R:-Pentru ca pe sampon scrie wash&go.

O soparla si un urs koala stateau intr-un copac, fumau marijuana.
Soparlei i se face sete, coboara din copac si se duce la un rau sa bea apa. La rau, crocodilul vede soparla cam confuza si-i zice:
– Ce-i cu tine soparlo, ce esti asa de ametzita?
– Eeeee, io si koala fumam marijuana in copac.
Crocodilul se duce la copac si urca sa il certe pe koala; ajunge la koala, iar acesta uimit se uita la crocodil si-i zice:
– Cata apa ai baut, faaaaaa????!!

– Drumul din cabine pana in ring mi se pare cam prea lung, comenteaza boxerul.
– Linisteste-te, ii zice antrenorul, la intoarcere vei fi oricum transportat!

Exista doua feluri de secretare.
Secretara buna spune:
– Buna dimineata, domnule director.
Cea foarte buna spune:
– S-a facut dimineata, domnule director.

Politistii se duc in excursie cu un autocar cu doua nivele: la nivelul de jos stau ofiterii si la nivelul de sus subofiterii.
La un moment dat se aud urlete de la nivelul de sus, iar sefu’ se duce sa vada de ce se aud urletele.
– De ce urlatI?
Un subofiter raspunde:
– NOI NU AVEM SOFER !!!

O vecină da peste un puşti care stă pe scări şi plânge.
– Ce-ai păţit, puişor?, îl întreabă ea.
– Tată a păţit-o, se smiorcăie puştiul. S-a lovit la deget cu un ciocan.
– Şi atunci tu de ce plângi?
– Pentru că la început am râs.