Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Un tip face accident la schi si este internat in spital. Vin prietenii in vizita sa-l consoleze si-i spun:
– Avem doua vesti pentru tine: una buna si una rea. Pe care sa ti-o spunem prima?
– Aia rea.
– Cea rea e ca iti vor amputa picioarele!!
– Si cea buna.
– Ti-am gasit client sa-ti vindem claparii.

O blonda ii scrie lui Mos Craciun:
“Mosule, te rog sa-mi aduci un vibrator nou pentru ca cel de anul trecut mi-a ramas mic.”

Cică dragostea unui bărbat trece prin stomac!
CE PROSTIE!!!
Aţi văzut vreodată un bărbat care să se ducă la amantă ca să mănânce ciorbă?!

Iubito, termină cu prostiile că nu-i chiar așa de mică. Ai tu mâinile mari… si reci…

O femeie trebuie sa indeplineasca 3 lucruri:

1. sa stie sa faca 8-uri din solduri;

2. sa aiba palma mica: pe ce pune mana sa para mare;

3. sa fie copilaroasa: pe ce pune mana sa duca la gura…

Vine vecinul la mine astazi cu o falca-n cer si una-n pamant si zbiara:
– Am auzit ca ai poze indecente pe iPhone cu fiica mea!…E adevarat?
– Da, insa nu e ceea ce crezi…i-am raspuns.
– Nu? Dar atunci ce e?
– E un Samsung Galaxy.

Înainte, când intrai într-un restarant și nimeni nu vorbea înseamna că mâncarea era bună.
Acum, înseamnă că au WiFi !

Un polițist vine dimineața pe la ora 5 la serviciu, în pielea goală.
Superiorul îl întreabă:
– Bă, ce-i cu tine? Ai înnebunit, ce vii în halul ăsta la serviciu?
-Sefuuuu’, am fost cu nevastă-mea la o petrecere și pe la 3 noaptea au început jocurile de societate. S-au stins luminile și o voce a strigat:
– Să se dezbrace doamnele! După câteva minute, din nou:
– Și domnii să se dezbrace! Imediat aceeași voce a strigat:
– Și acum… la lucru!
– Și??? Întreabă șeful…
– Și eu într-un sfert de oră am ajuns!!!

– Ieri am agățat o negresă! Superbă! Picioare splendide, corpul – un miracol! Faţa – un vis!
– Şi?
– Păi… Am mers la mine acasă, au băut şampanie, am dansat, ne-am sărutat …
– Şi?
– Am dezbrăcat-o încet… apoi am stins lumina…
– Şi apoi?
– Apoi n-am mai găsit-o!

M-am asezat in genunchi in fata prietenei mele blonde si i-am spus:
– Ai vrea sa-mi porti numele?
– Nu, a raspuns ea. Nu-mi place sa ma cheme Costel.

Mary era mioapa, dar prea vanitoasa ca sa poarte ochelari si, in plus, foarte hotarata sa se marite. In cele din urma si-a gasit un sot si a plecat in luna de miere. Cand Mary s-a intors, mama sa a tipat ingrozita cand a vazut-o, s-a repezit spre telefon si a sunat un oftalmolog.
– Doctore, spuse ea gafaind, trebuie sa vii aici neaparat… este o urgenta! Fiica mea, care totdeauna a avut probleme cu ochii, dar a refuzat sa poarte ochelari, tocmai s-a intors din luna de miere…
– Doamna, o intrerupse doctorul, stapaniti-va va rog… spuneti-i fiicei dvs. sa ma caute la cabinet. Oricat de rau ar vedea asta nu poate fi considerata cu adevarat o urgenta…
– O, nu, spuse mama… nu intelegeti! Tipul cu care s-a intors fiica mea din luna de miere nu e acelasi cu care a plecat!!!

Semnele de la tastatura s-au gandit sa dea o petrecere, dar nu voiau sa-l invite pe Punct. Punctul isi ia inima in dinti si pleaca la petrecere. La poarta, bodygarzi Escape si Delete:
– Cine esti tu?
– Eu sunt Steluta, dar m-am dat cu gel…

Revoluţie în domeniul fizicii ! Cercetătorii ardeleni au inventat încetinitorul de particule!

– Ce este “barbatul ideal”?
– Un amestec de vibrator si bancomat.