Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Jucam golf. Ma balansez, lovesc si ratez mingea, o brazda mare de iarba luandu-si zborul. Trec crosa in mana cealalta, lovesc si iar ratez. O alta brazda isi ia zborul. Cand ma pregateam sa lovesc a treia oara, vad cum doua furnici se urca pe mingea mea de golf. Probabil ca dedusesera ca acela era cel mai sigur loc in care sa se adaposteasca!

N-aveam ce face şi am scris în faţa blocului “m-am culcat cu nevastă-ta!” Toţi barbatii din bloc se agită acum.

Cele trei etape din viata unui barbat:
Crede in Mos Craciun.
Nu mai crede in Mos Craciun.
Este Mos Craciun.

O femeie la vinoteca.
-As dori sa cumpar un vin pentru aniversarea a 10 ani de la casatorie. Ce imi recomandati?
-Depinde: vreti sa sarbatoriti, sa uitati sau sa va razbunati?

– Alooo… iubito, în ce ești acum îmbrăcată?
– Doar într-o pereche de chiloței roz.
– Wow… vreau mai multe detalii…
– 80% bumbac, 20% poliester.

Un bărbat bine educat nu ar privi niciodată picioarele unei femei îmbrăcate cu fustă mini. Ar întreprinde ceva pentru a o determina să se aplece.

La vama, politistul si cainele de la brigada anti-drog.
– Cainele meu spune ca ati consumat ceva droguri…va supunem la un test.
– Cine, eu? Dumneavoastra vorbiti cu cainele si EU am consumat droguri?!

Trei baieti in curtea scolii se laudau cat de rapizi sunt tatii lor.
Primul spune:
– Tatal meu este foarte rapid! E parlamentar! Cand mergem pe strada cu Mercedesul nostru, depasim toate masinile, toate autobuzele, totdeauna suntem primii, nu ne intrece nimeni!
Al doilea spune:
– Ei, asta nu-i nimic! Tatal meu este si mai rapid: E om de afaceri si pasionat de vanatoare. Cand mergem la vanatoare, tata trage un glont si alearga repede si prinde vanatul in secunda in care este lovit de glont, asa incat nu cautam dupa el prin iarba!
Al treilea baiat zice:
– Asta numiti voi rapid?! Tatal meu termina serviciul la 16:00 si ajunge acasa la 15:45!
– Dar ce este tatal tau? intreaba uimiti ceilalti doi baieti.
– Functionar public.

Un barbat a fost nevoit sa se duca la spital pentru a-i fi indepartata verigheta de pe penis. Verigheta pe care i-a pus-o amanta cand dormea, dupa ce i-a gasit-o in buzunarul pantalonilor. Oare ce este mai rau?
1. Sa descopere amanta ca esti casatorit?
2. Sa ii explici nevestei cum a ajuns verigheta pe penis?
3. Sa descoperi ca penisul tau are loc in verigheta?

Planurile mele pentru 2014 sunt sa indeplinesc planurile din 2013 pe care trebuia sa le fac in 2012 pentru ca asa promisesem in 2011 si le planuisem in 2010.

Intrunirea crocodililor de pe Nil ca sa-si spună activitatea:
Primul crocodil:
– Băi, sa vedeți ce mi s-a întâmplat intr-o zi: inotam prin Nil, și aveam o foame! Numai ce vad pe mal o blonda apetisantă în bikini și sutien.
Am zis ca o mananc și inot spre ea și inot și cand s-o inhaț… imi aruncă sutienul pe ochi… și nu mai vad!
Al doilea crocodil:
– Asta nu e nimic… sa vedeți ce am pățit-o eu: inotam intr-o zi prin Nil și aveam o foame! Numai ce vad pe mal o blonda apetisantă în bikini și fara sutien.
Mamă, ce sani! Am zis ca o mananc și inot spre ea și inot și cand s-o inhaț… imi arunca bikini pe ochi… și nu mai vad!
Al treilea crocodil:
– Hmm, sa vedeți ce am pățit-o eu: inotam intr-o zi prin Nil și aveam o foame! Numai ce vad pe mal o blonda apetisantă fara bikini și fara sutien.
Mamă, ce forme… am zis ca o mananc și inot spre ea și inot și cand s-o inhaț… mi se scoala “carma” și o iau la dreapta!

Un taran vine la politie:
– Buna ziua, vreau sa anunt ca mi-a murit magarul.
– Si ce?
– M-am gandit ca e cazul sa anunt rudele lui cele mai apropiate.

-Care e culmea Revelionului?
-Bei intr-un an si te imbeti in altul

Baieti, tineti minte! fetele care nu mananca dupa 6 seara, se imbata mai repede.