Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

O facem:
-In pat. Pe canapea. In masina. In baie. Pe masa. In bucatarie. Zi si noapte. In multe pozitii, cu un deget, cu toate sau chiar cu amandoua mainile! Cat ne place sa tastam!

Bărbaţii şi calculatoarele sunt la fel: sînt greu de înţeles, întotdeauna au memorie insuficientă şi mereu apare ceva mai bun.

“Ți-ar plăcea de Crăciun o chestie din aia care îți măsoară tensiunea?” m-a întrebat nevastă-mea.
“Nici să nu te gândești s-o chemi iar pe maică-ta la noi!”

-Iubito, trebuie să îţi spun ! M-am săturat să fiu vioara a doua !
-Dragule, e bine să te bucuri că faci parte din orchestră …

Intr-o seara o fata isi viziteaza iubitul, student la politehnica.
Fata avea un chef nebun de sex, dar prietenul ei era ocupat, ca de obicei, cu teme si proiecte pentru facultate. Astfel fata isi pune un costum sexy de craciunita si isi face de lucru prin camera aplecandu-se foarte des, pentru a-si arata partile intime si a-si starni prietenul, care era tot mai afundat in temele lui.
La un moment dat baiatul o observa si ochii incep sa-i straluceasca. Se apropie de ea, ii pune o mana pe fund si una pe spate, o aseaza intr-o pozitie corespunzatoare si spune:
– In momentul asta corpul tau formeaza un frumos unghi de 90 de grade!

Ea: ”Și, ce-mi cumperi de Crăciun?”
El: ”Ce ți-am cumpărat și anul trecut.”
Ea: ”Dar noi ne cunoaștem doar de 6 luni.”
El: ”Exact.”

– O raţă, vă rog.
– Românească, ungurească sau germană?
– Totuna, o iau pentru gătit, nu pentru conversaţie.

– Imi place nespus de dumneata, spune pacientul catre asistenta medicala.
– A observat si sotul meu asta…
– Ei si?!
– Sotul meu este doctorul care va va opera maine.

O colegă a intrat peste mine la baie , dar a zis că n-a văzut nimic;
…. acum mă gândesc dacă asta e de bine sau de rău.

Bărbaţii sunt ca fierul de călcat, te aburesc până te ard.

Sfat pentru copii:
Un prezervativ introdus discret în buzunarul tatălui va distrage părinţii de la întrebările prosteşti despre şcoală….

La concursul de biliard:
– Stimabile domn, nu avem nici un dubiu în privinţa potenţei dumneavoastră, dar vă rugam ca următoarea partidă s-o jucaţi cu tacul!

Socrul catre proaspatul ginerica:
– Ia-o si sa ai grija mare de ea, ca asa femeie vrednica nu mai gasesti, odata a venit acasa cu 3 baieti si toti au plecat multumiti!

Mos Craciun catre lup, in padure:
-De cate ori sa-ti mai spun: NU sunt Scufita Rosie!

Vorbesc doua prietene:
– Fato, zice lumea ca te-a vazut aseara cu unul mare, gras si urat!
– Hai fato, ala e logodnicul meu, mi-a facut cadou o insula in Pacific!
– Aoleu, de unde ai gasit asa o pufusenie minunata???

Cum se face că poţi să descifrezi întotdeauna nota de plată a medicului, dar niciodată reţeta?

-John, cum ati petrecut Craciunul?
-Am facut un pom de Craciun, l-am umplut de jucarii si tare ne-am bucurat.
-Si tu Jimmy?
-Am facut un pom de Craciun, am cumparat o multime de jucarii si tare ne-am bucurat.
-Dar tu Moritz?
-Noi avem o pravalie cu jucarii si ne-am uitat la rafturile goale si tare ne-am bucurat.

O balerină se ţinea în autobuz de bara de sus… şi avea un păr extraordinar la subraţ (pădure tropicală). Jos, pe scaun, stătea un beţiv. La un moment dat, o intreabă beţivu’ pe tipă:
– Don’şoară, eşti cumva balerină?
La care tipa flatată:
– Da… dar cum v-aţi dat seama?
– Păi… numai tu puteai să ridici piciorul pană acolo…

Ieri m-am suit pe un cântar electronic care-ţi tipăreşte greutatea pe un cartonaş. Când a ieşit cartonaşul, pe el scria: „Reveniţi peste 10 minute – singur“.

Sa te asezi in carul cu fan si sa-ti intre acul in fund… asta, da ghinion!