Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Două blonde :
– Auzi fată, ai auzit de Porsche-ul ăla care ajunge de la 0 la 100 de km în 4 secunde?
– Uauuu ! Adica dacă e drumul drept şi liber pot să ajung de la Galaţi la Bucureşti în 8 secunde???

Ce este răscoala?
Răscoala înseamnă, când părintii nostri nu găsesc bani si atunci răscolesc ca sa găsească.

La împlinirea vârstei de 16 ani, mama lui Bulă consideră că acesta este suficient de mare și-i cere soțului ei să-i dea primele explicații în legătură cu viața sexuală:
– Spune-i și tu cum e la pisici, la câini și la alte animale! îl sfătuiește ea.
Zis și făcut. El își ia fiul deoparte și îi spune:
– Bulișor, mai ții minte când am fost împreună la țară?
– Da, tată.
– Când am luat fetele popii și le-am dus în hambar?
– Da, tată.
– Știi ce le-am făcut de au început să chicotească?
– Cum să nu, tată.
– Ei bine, așa e și la câini, la pisici și la alte animale…

La o stana, in delirul asistentei de sex feminin, badea Gheorghe ia o aluna, o aseaza pe un butuc, scoate daravela si paack! O sparge in bucati. Extaziate, turistele revin si-n anul urmator. Badea Gheorghe ia o nuca si repeta figura. La fel peste citiva ani, Badea Gheorghe sparge o nuca de cocos. Peste 10 ani, in aplauzele asistentei, Badea Gheorghe ia o lubenita, o aseaza pe butuc, scoate instumentul si paack! O face zob. O turista mai indiscreta il intreaba:
– D’apoi Bade Gheorghe, ce-ai patit, ti-au slabit puterile de spargi abia o lubenita?
– Ba nu, draga badii, mi-a sclabit vederea si nu mai poci nimeri aluna!

Dacă luăm aur la Jocurile Olimpice de Iarnă, îl mai aducem încoace, sau rămâne direct la ruşi?

Un paraşutist cobora spre pământ, când se trezeşte cu unul trecând pe lângă el în sens invers.
– Ai grijă frate unde aterizezi, că-i belea la rafinărieee!…

Dintre toate profesiile din lume, dansatoarele la bară află cel mai repede dacă au intrat sau nu banii.

– Dragule, ce mă sfătuieşti să-mi cumpăr pentru ca atunci cînd voi apărea pe plajă să-ntoarcă toţi bărbaţii capul după mine?
– Nişte clăpari şi-o pereche de schiuri!

Băieţelul unui inginer ridică nasul din cartea pe care-o citea şi întreabă:
– Tată, ce-i adia “pompă”?
La care inginerul ia imediat o foaie de hîrtie şi-ncepe să-i explice:
– Fii atent: e un cilindru cu-n piston înăuntru, care are o valvă prin care fluidul trece într-un singur sens… etc.
Şi se-apucă să-i explice copilului principiile presiunii, noţiunea de vacuum şi toate celelalte, pentru ca într-un final să-l întrebe:
– Dar de unde ai aflat tu de pompă?
– Păi, uite aici, în cartea de istorie, scrie că “Cezar a intrat cu mare pompă în Roma”.

Două blonde discută după examenul de conducere:
– Ei, cum a fost la examenul de şofat?
– Păi, am picat…
– Cum aşa?
– Am ajuns la o intersecţie cu sens giratoriu şi acolo era un semn pe care scria 30. Am incercuit sensul de 30 de ori şi… am picat.
– Aha, sigur te-ai încurcat la numărătoare…