Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Superman l-a provocat la luptă pe Chuck Norris.
– Dacă câştig eu, să-ţi razi barba, zice Superman.
– Bine, zice Chuck Norris. Şi dacă pierzi, să porţi chiloţii peste pantaloni.

Cum au sarbatorit vedetele noastre 10 ani de facebook:
Alex Velea si-a tatuat un like.
Viorel Lis e inca suparat pe Mark Zuckerberg ca anul nasterii incepe doar cu 1800.
Victor Ponta se gandeste la o modalitate de a pune taxa si pe facebook.
STS inca incearca sa localizeze pe ce adresa trebuie sa intre pe facebook.
Base nu cunoaste multe despre facebook, dar a cerut Guvernului sa faca modificari la regulamentul de utilizare al site-ului.
Bianca Dragusanu neaga ca i-a dat like lui Cristea pe facebook.
Antonia a primit like de la Mark Zuckerberg.
Marian Vanghelie is now friend with Dexonline.

Unul beat, urmarit de politie, e tras pe dreapta .
Cand il vad aia cum arata, il dau jos din masina sa vada daca se tine pe picioare dar n-apuca-in spatele lor se aude o bubuitura .
Accident urat, ce mai …
-Stai aici, nu pleci, venim imediat …
Sta asta ce sta, se intreaba ce cauta el pe camp …. pleaca .
Dupa doua ore, ii bate politia la usa, se benocleaza unu’ la altu’, si-l intreaba de ce a plecat cand ei i-au zis sa stea langa masina .
-Mai oameni buni, eu am fost acasa cu familia, am avut chef ..n-am fost nicaieri cu masina ..
-Ma nene te cred daca deschizi usa la garaj . Deschide omu’ garajul, iar un politai il intreaba :
-Acu’ zi-mi si mie, masina noastra, ce cauta-n garajul tau ?!?

– Salut Gigele! Vai, de cand nu ne-am mai vazut! Ai terminat Dreptul?
– Da, sunt licentiat!
– Si-am auzit c-ai facut si Jurnalistica?
– Da, ma gandesc sa fac si masteratul!
– Bravo, tine-o tot asa! Da-mi si mie un meniu Big Mac …

O blonda intra la departamentul de politie, cautand o slujba. Seful de departament ii pune cateva intrebari :
– Cat fac 2+2?
– Paiii….4.
– Cat e radical din 100 ?
– Paiii, 10 .
– Bravo! Acum, cine l-a ucis pe Abraham Lincoln ?
– Paiii…nu stiu.
– Bine, du-te acasa si mai gandeste-te….sa te intorci maine .
Blonda ajunge acasa si o suna pe prietena ei cea mai buna , care o intreaba daca a primit slujba.
Blonda ii spune emotionata :
– Nu numai ca am primit slujba dar lucrez deja la un caz cu o crima…..

Doi copii merg pe strada si vad o femeie gravida:
– Eu stiu ce are tanti in burta!
– Ce?
– Un copil.
– De unde stii?
– Cand l-am intrebat pe unchiul Ionel de ce este asa gras, mi-a spus ca a mancat un copil obraznic.

Alertă la Ministerul Mediului: un vasluian beat şi-a tăiat pădurea după ce a aflat că nu mai e virgină.

Un bărbat distins, în vârstă de 80 de ani, îi cere mâna unei domnişoare de 20 de ani:
– Domnişoară, aţi binevoi să acceptaţi….. să deveniţi văduva mea?

Bulişor, spune Imnul de Stat!
– Eu stau, tu stai, el stă…

După o zi criminală, în care lui Moş Crăciun toate i-au mers prost (i s-au îmbolnăvit 4 elfi, 5 reni au răcit, sania s-a rupt, a rămas fără băutură şi a venit şi soacră-sa în vizită), seara sună la uşă un îngeraş cu un brad imens de Crăciun.
– Ce să fac cu bradul, Moşule? întreabă îngeraşul.
– Să ţi-l bagi în fund!
Şi, de atunci, există tradiţia cu îngeraşul înfipt în varful bradului…

Blonda mea sotie tocmai s-a intors de la doctor. Mi-a spus ca doctorul a fost foarte dragut si chiar i-a facut un control de prostata gratuit.

I: Ce-i zice Scufita Rosie lui Pinocchio atunci cand si-a dat seama cum merge treaba in timpul unei partide de amor ?
R: Minte-ma! Zi-mi adevarul! Minte-ma! Zi-mi adevarul!…

Ce face o blonda daca ii vine ciclul in timp ce conduce masina ? pune avarile si-si continua drumul.

Scaunul profesoarei s-a rupt și ea a căzut cu picioarele în sus…
– Gigel ce ai vazut?
– Am vazut oușorul de la călcâi…
– Suspendat pentru o săptămână! zice profa.
– Ionuț tu ce ai văzut?
– V-am vazut o coapsă doamnă…
– Ieși afară! o lună de suspendare!
– Bulă, tu ce ai văzut?
– Baftă băieți! Ne vedem la anu’!!!

Un cosmonaut roman isi propune sa ajunga pe Luna. Inainte de a pleca lasa un bilet mamei lui in care scrie:
“Am plecat pe Luna. Ma intorc peste 3 zile.”
Cand se intoarce mama lui tot nu era acasa, dar in schimb ii lasase un bilet:
“Sunt la coada la oua. Nu stiu cand ma intorc.”

Mama isi duce pt prima data fiica la ginecolog pentru un control.
Medicul le examineaza cu grija pe ambele femei si apoi le scrie urmatoarele diagnostice: mamei-HP iar fiicei-HHP.
Cand ajung acasa cele doua foarte contrariate si speriate de bolile lor il suna pe doctor:
– Doctore, zise mama, ce am? Sunt bolnava rau ?
– Nu doamna, stati linistita, inca nimeni nu a murit din asa ceva, aveti un himen perforat, atata tot, doar aveti o fiica, nu?
– Doctore, zise si fiica, eu sunt ok? Ce-i HHP?
– Ma tem ca la tine e mai grav, ai himen harcea parcea…

3 accidente de motocicleta, 3 motociclisti in spital, 3 paturi in salon. Vine televiziunea si ia interviu motociclistilor.
Primul motociclist. Un picior in ghips.
Reporterul:
− Cum s-a intamplat accidentul, vad ca aveti un picior in ghips, nu aveati viteza mare, nu-i asa?
Motociclistul:
− Pai sa vedeti… eu.. Suzuki.. 300 km/h… coaja de banana pe carosabil… am derapat putin, am recapatat controlul, dar totusi am intrat in sant lejer, am o mica fisura 3/4 tibia stanga, trece, nimic grav.
Al doilea motociclist. O mana si un picior in ghips.
Reporterul:
− La dumneavoastra cum s-a intamplat? Vad ca aveti o mana si un picor in ghips!
Motociclistul:
− Eu mergeam linistit pe strada… 250 la ora.. stiti.. Kawasaki .., cand deodata vad un Suzuki ca ma depaseste. Zic ‘nu se poate, nu e mai tare ca mine‘ si accelerez dupa el. Deodata imi sare pe vizorul castii o coaja de banana de la Suzuki, mi-a blocat vederea, am franat… am derapat putin… am o mica fisura de tibie si peroneu, putin luxat antebratul.. nimic grav, trece
Al treilea motociclist. Mumie. Ghipsat din cap in picioare
Reporterul:
− Precis dumneavoastra aveati viteza, nu gluma!.. Cum s-a intamplat?
Motociclistul:
− No, eu… Mobra..50 la ora.. Trec pe langa mine 2 motociclisti in viteza. Eu am crezut ca stau pe loc, si… m-am dat jos de pe motoreta.. M-am rostogolit eu un pic.. m-am ridicat in picioare si vad 2 motociclisti in sant. Imi arunc casca, fug sa ii ajut si .. a dracului coaja de banana.. iau o ceafa de asfalt.. si traumatism cranio-cerebral cu paralizie temporara.

MATEMATICA SHOPPINGULUI
Un barbat va fi gata sa plateasca 200 euro pentru un obiect care valoreaza 100 euro, pentru ca el “are nevoie”.
O femeie este gata sa plateasca 100 euro pentru un obiect care valoreaza 200 euro si de care ea nu are nevoie.