Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

– Prietene, n-am avut noroc cu nici o nevastă !
– Cum aşa ?
– Prima a fugit cu un italian . . .
– Şi-a doua ?
– Nu vrea să fugă . .

Jean se duce la pescuit, dar, din pacate nu prinde nimic in ziua aceea; tocmai cand se pregatea sa plece, simte ca a prins ceva; trage si vede ca a prins un pestisor de aur; acesta il implora sa-i dea drumul ca-i va indeplini orice dorinta. Se gandeste Jean cam ce-ar putea sa-i ceara si, intr-un final se hotaraste:
– vreau ca de acum inainte, cand ma pish sa curga palinca; ajunge acasa si-i spune Mariei:
– adu repede 2 pahare sa ne cinstim;
– Jeane, nu mai avem nimic de baut;
– lasa ca am rezolvat eu; isi trage pantalonii si umple paharele; zilele trec, fericite, una dupa alta, pana cand, intr-o seara Jean ii spune Mariei:
– adu femeie un pahar; aceasta, contrariata, zice:
– pai si eu ? Jean, calm, ii raspunde:
– asta-seara bei din sticla..

Trei prieteni stau de vorbă la o bere. Unul din ei se confesează cu tristeţe:
– Cred că nevastă-mea are o aventură cu electricianul…
– Cum aşa?!
– Ieri, când m-am uitat întâmplător sub pat am văzut o şurubelniţă şi ştiu sigur că nu am în casă aşa ceva.
– Acum, că mi-ai spus, cred că şi nevastă-mea are o aventură cu instalatorul. Zilele trecute am găsit sub pat o cheie franceză, eu nu am în casă aşa ceva!
– Acum îmi dau seama! sare ca ars al treilea. Cred că nevastă-mea mă înşeală cu un cal.
– Cum aşa? Imposibil! se miră cei doi.
– Nu, serios. Aseară, când m-am întors acasă, era un jocheu ascuns sub patul nostru!

Un motan se hotareste sa-si invete pisoiasul cum sta treaba cu pisicile.
– Puiule, astazi mergem sa fu*em.
– Ce-i aia tata?
– Lasa, ca ai sa vezi.
Ies ei pe strada si asteapta la un colt de strada sa apara vreo pisica.
Stau ei ce stau, afara se lasa noaptea si frigul, incepe si ploaia…
Pisoiul in cele din urma:
– Auzi tata, eu mai f*t 5 minute si plec acasa!

Regele Danemarcei, regele Suediei şi regele Angliei se aflau într-un bar şi beau nişte bere. În cele din urmă, după câteva discuţii, au ajuns să se contrazică, deoarece fiecare susţinea că are organul genital cel mai mare.
Regele Danemarcei se deschide la pantaloni şi pune pe masă un organ de 25 de cm! Toată lumea aplaudă viguros şi încep să fredoneze imnul naţional danez.
Regele Suediei îi urmează exemplul şi pe masă apare un organ de 30 de cm! Toţi încep să strige şi să aplaude entuziasmaţi, după care au inceput să cânte imnul Suediei.
În final, regelui Angliei îi vine şi lui rândul. Stupoare! Pe masă este trântit un organ de 45 de cm.! Imediat toţi se ridică în picioare şi încep să cânte: “God Save the Queen”!

Un tip sa duce la doctor si-l intreaba:
Tipul: Doctore, spune-mi, te rog, cat mai am de trait, dar sincer ?
Doctorul: 10
Tipul: 10 ce ? luni, ani
Doctorul: -5, 4, 3, . . .

I. Care e avantajul de a face sex in grup?

R. Daca ai treaba, poti sa pleci.

Dacă te însori la 20 de ani, ia-ți o unguroaică – e bună la pat.
Dacă te însori la 30 de ani, ia-ți o elvețiancă – îți educă bine copiii.
Dacă te însori la 40 de ani, ia-ți o italiancă – gătește bine.
Dacă te însori la 50 de ani, ia-ți o englezoaică – e o lady în societate, nu te face de râs.
Dacă te însori la 60 de ani… ia-ți o româncă! – face o colivă și niște parastase…!

Un cersetor in New York:
– Aaaajutati un biet cersetor orb! … Aaaajutati un biet cersetor orb! …
Si am impresia ca sunt si negru…

Doi prieteni se intalnesc pe strada si unul dintre ei spune: – Nu stiu ce sa fac cu strabunicul meu, isi roade unghiile tot timpul. – Si al meu facea la fel, dar l-am dezvatat rapid. – Cum? I-ai legat mainile? – Nu, i-am ascuns placa dentara…

Doi indieni mergeau prin padure cand, la un moment dat, ei vad in zare fumul care se ridica de la un foc.
Primul, nestiind codul, intreaba:
– Ce spune mesajul?
– Nimic important, sunt doar reclame…

Un elefant se intalneste cu o musca si ii zice: musculito, nu vrei sa imi intri pe trompa si sa imi iesi pe cur ca imi provoaca o mare placere. Intra musca o data, de doua ori… a treia oara elefantul isi pune trompa la cur si zice:
– Placerea e continua acum…

O mama si fiica ei calatoreau cu un taxi. Fiica vede pe strada niste femei imbracate provocator stand pe marginea strazii uitandu-se la fiecare masina care trecea.
– “Mami” intreaba fiica “ce fac doamnele alea acolo?”
– “Isi asteapta sotii sa se intoarca de la munca” raspunse mama.
– “Hai cucoana, ca-s prostituate.” intervine taximetristul.
Dupa cateva momente de liniste apasatoare, fetita intreaba,
– “Mami, prostituatele au copii?”
– “Desigur, draga mea, de unde crezi ca au aparut taximetristii?”