Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

– Bărbate, cum eşti tu cam urâţel, dacă ăsta micu ar semăna cu tine mi-ar părea cam rău, sincer!
– Şi să vezi ce rău o să-ţi pară dacă n-o să-mi semene!

La restaurant, un client, vădit îngrețoșat:
-Ospătar, în supa mea e un aparat auditiv!
Ospătarul:
-Ce-ați spus???

Conform ultimului recensământ, în România sunt 7 femei pe cap de bărbat.
Rog partea mea de femei să ma contacteze URGENT!

Un nou hypermarket isi deschide portile sambata la Galati. Cetatenii sunt invitati sa-si reinnoiasca stocul de tigai.

Vreau sa multumesc guvernului care mi-a salvat viata. Azi era sa dea o masina peste mine dar a ramas fara benzina si s-a oprit. Era gata, gata sa ma loveasca!

La piscină, supraveghetorul urlă disperat la un băieţel:
– Nu mai face pipi in piscină !!!
Băieţelul, foarte mirat şi ruşinat, răspunde:
– Da’ toată lumea face …
Supraveghetorul urlă şi mai tare:
– Da, dar nu de pe trambulină !!!

– Ce înseamnă 90-60-90?
– Mersul cu mașina pe lângă un polițist.

Cenușăreasa:
-Pantoful este perfect pe piciorul meu. Când facem nunta?
Prințul:
-Asta a fost semifinala. Acum vom verifica chilotii, sutienul mărimea 5…

– Doctore, cum sunt dinții mei?
– Din punctul meu de vedere , excelenți.
– Cum asa ??!
– Da, da. 10 sunt de scos și restul de plombat.

ROBOTUL TELEFONIC AL BUNICII :
– Bună ziua, în acest moment nu sunt disponibilă. Vă rog să lăsaţi un mesaj după sunetul caracteristic: Beeeeeppp! .
– Dacă eşti unul dintre copiii mei , apasă 1 , 2 , 3 , … (în funcţie de care copil eşti) şi foloseşte următoarele opţiuni:
– Dacă vrei să-ţi ţin copiii, apasă 2.
– Dacă vrei să-ţi spăl hainele şi să ţi le calc, apasă 3.
– Dacă vrei să doarmă copiii aici, apasă 4.
– Dacă vrei să-ţi iau copiii de la şcoală, apasă 5.
– Dacă vrei să-ţi trimit mâncare acasă, apasă 6.
– Dacă vrei să vii să mănânci aici, apasă 7.
– Dacă vrei bani, apasă 8.
– Dacă vrei să vin ca să-ţi fac curat in casa, apasa 9.
– Dacă vrei să mă chemi la cină , să mă duci la teatru, sau la restaurant, să ma inviţi la o ieşire la plimbare in wek-end , să ma inviţi în vacanta la mare sau la munte, atunci începe să vorbeşti !

Un bărbat şi o femeie stăteau şi beau ceva, cand încep să se certe, cine are plăcere mai mare: bărbatul sau femeia?
Bărbatul zice:
– Bărbatul, evident. De ce crezi că umblăm după sex toată ziua?
– Asta nu dovedeşte nimic! zice femeia. Gandeşte-te, cand te scarpini cu degetul în ureche, cine se simte mai bine: degetul sau urechea?

– Am auzit că Vasilescu s-a însurat, i-a pus Dumnezeu mîna-n cap, a luat fata unui miliardar.
– Mda.
– Cum arată tipa? E mişto?
– Mişto pe naiba! Dacă se duce la Grădina Zoologica, îi cere controlorului de la intrare să se uite atent la ea, ca să fie sigur că o lasă să iasă, la plecare.

Maria, o femeie religioasă, a fost măritată cu soţul ei şi a făcut 17 copii. Apoi, bărbatul ei moare. Peste cateva săptămani, ea se mărita din nou şi mai face 2 copii. Apoi moare şi al doilea bărbat. Un pic mai tarziu, moare şi ea. La înmormantarea ei, preotul, ridicand privirea la cer, spune:
– În sfarşit, sunt din nou împreună!.
La care cineva din mulţime întreabă:
– Scuză-ma, părinte, te referi la ea şi la primul soţ sau la ea şi la al doilea soţ?
Preotul zice:
– Mă refer la picioarele ei.