Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

UN sfat prietenesc
Viața este scurtă, așa că zâmbiți cât încă mai aveți dinți.

Ne-a luat doar 25 de ani să evoluăm de la “Măi, animalule” la “Fă, Doina”.

Sotul pleaca in deplasare. Sotia ii spune la plecare:
-… Și, te rog sa nu cheltui bani pe lucruri pe care le poti avea gratis acasa!

Adolescenta moderna:
Greutate : 45 kg
Cu machiaj : 49 kg
Cu haine: 49,2 kg

Doi pensionari :
-Ba, tu mai tii minte pastilele de ni le dadeau aia-n armata ca sa nu ne stea mintea numai la femei?
-Da. Ce-i cu ele?
-Cred ca la mine au inceput sa-si faca efectul. …..

Care este asemănarea dintre o roșie și un castravete?
Ambele au culori diferite.

Nevasta unui ardelean vrea să dea divorţ. Ajunşi în faţa judecătorului, ea spune:
– De 10 ani suntem căsătoriţi şi încă nu am făcut dragoste!
Judecătorul, mirat, îl întreabă pe ardelean:
– Bă, tu ori nu vrei, ori nu poţi, ori nu ştii?
Ardeleanul răspunde:
– De putut, pot; de vrut, vreau, şi de ştiut, ştiu; dar nu văd de ce atâta grabă…

De ce se întinde pateul?
O fi și el obosit…

Un copil se juca in nisip. Vine un militian si-l intreaba:
– Ce faci?
– Un militian!
– Si din ce-l faci?
– Din apa, nisip si kk! Militianul se supara si-l urmareste pe copil, dar nu-l prinde. A doua zi,la fel:
– Ce faci?
– Un militian!
– Si din ce-l faci?
– Din apa, nisip si kk ! Iar se alearga, iar scapa copilul. A treia zi, acelasi scenariu:
– Ce faci?
– Un pompier!
– Si din ce-l faci?
– Din apa si nisip.
– Si kk nu mai pui?
– Nu, ca atunci iese un militian…

2 nebuni: ce am in mana?
un purice!
nu
un gandacel!
nu.
un elefant !!!
aha, ai tras cu ochiu.

Ce paradox! Fetele din ziua de astazi au geanta mai lunga decat fusta.

Bula o surprinde pe maica-sa goala in fata oglinzii, mangaindu-se excitant pe tot corpul si spunand:
-Vreau un barbat!Vreau un barbat!
A doua zi ,Bula vine mai devreme de la scoala si o surprinde pe maica-sa in pat cu un barbat.
Vazand asta se duca el in camera, se dezbraza, se aseaza in fata oglinzi si incepe sa se mangaie pe tot corpul, zicand:
-Vreau o bicicleta ! Vreau o bicicleta!

Un băiețel și o fetiță plângeau. Cineva-i întreabă:
-De ce plângeți?
Fetița: -Păpușa mea s-a rupt!
Băiețelul: -Păpușa mea plânge!

Vladimir Putin, vizavi de situatia din Crimeea: “Vreau sa va mutati frontiera cat mai departe de trupele mele”

Un copil se duce la bunicul sau:
-Bunicule, bunicule tu sti sa faci ca mierla?
-Nu dragul meu, de ce?
-Pai l-am auzit pe tati spunand ca o sa fim foarte bogati cand tu o s-o mierlesti.

Politica e ca spălatul unei ferestre: nu contează de care parte eşti, murdăria este mereu de cealaltă parte.

Din graiurile ințelepților vasluieni:
“Pe noi nu ne deranjeaza viitura. Dupa atata tuica, e buna si putina apa”

Poezie scotiana:
Copilu-l creste ca pe-o floare
Cu apa, aer si cu soare …

Pe o strada din Scotia se intampla un accident rutier. Un turist iese de pe carosabil si da cu masina intr-un pom.
Omul se taraste afara din masina si ramane intins in iarba. Un scotian trece pe jos prin apropiere. Se duce la accidentat si intreaba:
-Sunteti asigurat?
-Da, raspunde acesta cu greu.
-Aveti o asigurare si pentru persoanele aflate in masina?
-Daaaa….
-Aveti ceva impotriva daca imi ravasesc putin hainele si ma intind langa dumneavoastra?…

Stiinte Naturale:
-Am invatat ieri la scoala ca apa nu are nici miros, nici gust, nici culoare, dar nu este adevarat – spune Bula mamei sale.
-De ce spui asta?
-Pentru ca am pus ieri doi decilitri de apa in berea lui taica-miu si a observat imediat…

Ceauşescu se hotărăşte să mărească salariile. La cei cu facultate, le măreşte cu 15%, la cei cu liceul le dă 10%, iar la cei care au doar şcoala generală le dă 5%.
– Cum îţi dai seama ce studii are fiecare? întreabă Leana.
– Dacă întreb “Eşti român?” atunci cel cu facultate răspunde “Yes”, cel cu liceul răspunde “Da”, iar cel cu 4 clase răspunde “Îhî.” Ai înţeles?
– Îhî.

Intr-o mica asezare evreiasca se stinge din viata prostituata locului si lasa mostenire toti banii ei pentru repararea sinagogii. Enoriasii in majoritate nu vor sa primeasca mostenirea. Vezi, Doamne, “nu-i cuvios sa primesti banii unei curve”. Discutii si discutii, pana ce hotaresc sa se duca la Rabin. Rabinul hotareste ca e voie sa primeasca banii.
– Dar bine, Rabi, de ce, ca doar femeia stii bine cu ce s-a ocupat la viata ei!??
– Pai, spune rabinul, banii aceia in fond sunt tot banii nostri. Nu?

Unde ai fost toata noaptea, barbate ?
– Oh, femeie ! De cinci ani, în fiecare dimineaţă, acelaşi lucru!

Alinuta vorbea cu mama ei:
-Mama pot sa fac roata?
-Nu pentru ca o sa ti se vada chiloteii!
a doua zi:
-Mami am facut roata!
-Da nu s-au vazut chiloteii?
-Nu, pentru ca i-am dat jos !

Blonda:
– Buna ziua, as dori sa vorbesc la telefon cu mama, care se afla in Peru, sau sa-i transmit un mesaj .
Tipul de la agentie:
– Bineinteles, va rog sa achitati la casa 400 USD .
Blonda:
– Vai, nu am 400 de dolari la mine. As face orice ca sa trimit mesajul sau sa pot vorbi cu mama mea!
Bineinteles, cand omul aude cuvantul “orice”, ca orice om intreg la cap, ridica o spranceana ii spune blondei sa vina dupa el si o duce cu el intr-o camera .
Tipul:
– Inchide usa .
Blonda inchide usa .
Tipul:
– Stai ingenunchi .
Blonda se aseaza ingenunchi .
Tipul:
– Desfa-mi slitul .
Blonda ii desface slitul .
Tipul:
– Scoate-o .
Blonda baga mana si o scoate .
Tipul:
– Pai ce mai astepti? Da-i drumul !
Blonda, soptind dulce, o duce la ureche si spune:
– Alo, mama, ma auzi?

Maria era fata batrana a satului si era foarte mandra de conditia ei. Stiindu-se cu o varsta inaintata, se duce la pietrar si ii spune:
– Cand oi muri, sa-mi faci o cruce de piatra pe care sa scrie:
“Sub aceasta pietrisoara
Doarme-a noastra Marioara.
S-a nascut fecioara,
A trait fecioara,
Si-a murit fecioara.”
Dupa cateva luni, moare Maria. Pietrarul nu mai tinea minte ce ii spusese femeia sa scrie dar cam tinea minte ce voia sa spuna, asa ca a sapat pe cruce:
“E Maria dedesubt; si n-are sigiliul rupt.”

Coreea de Nord a restras două rachete din instalația de lansare. Cât să mai aștepte și ei un vânt favorabil pentru a le putea lansa?