Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Badea Gheorghe era la cosit iarba de pe marginea şanţului. Deodată trece o maşină cu viteză şi calcă o găină care mergea pe stradă. Şoferul, speriat, opreşte şi încearcă să-şi repare greşeala, plătindu-i omului găina. Ridică de jos găina moartă şi se duce spre badea Gheorghe, care privea nepăsător scena, şi-i spune:
– Bade, e a matale găina asta?
Badea Gheorghe se uită insistent la găină şi spune oarecum încurcat:
– No! Eu n-am găini aşa late!

Sotul se intoarce de la serviciu si isi gaseste sotia in bucatarie, gatind. Cuprinzand-o prin spate ii sopteste:
-Murfatlar… Relaxa… Durex…
Ea desprinzandu-i mainile una cate una, spune:
-Nurofen… Libresse!.

Un sofer de autobuz inteaba pe toti pasagerii:
– Acolo, in fund, aveti bilete?
La care un pasager zice:
– Eu n-am!… Da’ mi-l bag acum!…

Ulciorul nu merge de multe ori la apă. Găleata, însă, merge la fiecare vot.

Anchetatorul:
– De ce v-aţi înjunghiat soţul?
– Păi dacă-l împuşcam, trezeam copilul… şi e cam bolnăvior…

Un om conducea masina pe un drum. Dupa o curba, vede o creatura mica si verde agitandu-se pe marginea soselei. Curios, opreste masina.
-Buna ziua! Eu sunt un homosexual exilat de pe Marte si m-am ratacit pe aici. Ma poti ajuta cu niste apa?
Milos din fire, omul ii dadu apa. Dupa un timp, vede iarasi pe marginea drumului o chestie mica si verde facand cu mana. Opreste.
-Buna ziua. Eu sunt un homosexual exilat de pe Saturn. Nu te supara, ai putea sa-mi dai ceva de mancare?
Gasi prin masina un sandvis si i-l dadu. La nici un kilometru departare, o alta creatura albastra se agita din nou pe marginea drumului. Opreste si intreaba:
-Tu, homosexual mic si albastru ce mai vrei?
-Actele la control!

Dacă se interzic torenții, o să zicem peste 50 de ani că, în timp ce Occidentul construia Windows 30 și Microsoft Word 2060, noi ne luptam cu virușii din Windows XP.

Iese prietena mea (mai durdulie) din cabina de proba cu geaca in mana:
-Mi-e mica, zice
-Ce ti-e mica zic, cabina sau geaca ?

Fantomele spun povesti cu Chuck Norris noaptea in jurul focului.

Ora de zoologie:
Profesorul: Care este deosebirea dintre elefantul african si cel indian?
Elevul: Codul postal, domnule!

Culmea justiţiei
Să condamni o curvă la locul de muncă.

Sa vorbesti singur nu e nimic ingrijorator…
Poate doar daca afli vreo noutate!

Nu vreau sa ma dau mare, dar individul care s-a luat de mine la bar s-a ales cu doua coaste rupte si nasul spart. Asta dupa ce soferul ambulantei care ma ducea pe mine la spital, a dat cu spatele si nu l-a vazut….

” Doi vinatori erau undeva, intr-o padure. La un moment dat, unul dintre ei se prabuseste la pamant, fara suflare, cu ochii dati peste cap.
Celalalt scoate repede celularul si suna la Salvare.
– Prietenul meu a murit. Ce sa fac?, striga el in receptor.
La care operatorul raspunde:
– Va rog calmati-va si eu o sa va ajut. Mai intai asigurati-va ca e intr-adevar mort.
Se lasa tacerea, dupa care se aude zgomotul unei impuscaturi.
Dupa care, tipul pune mana pe telefon si zice:
– OK, si acum ce sa fac? “

Am fost aseară la un restaurant vegetarian şi înainte să plec, mă întreabă chelnerul:
– Cum a fost masa, domnule?
– Minunată,…i-am răspuns. Complimentele mele grădinarului.