Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Judecatorul la proces :
-Fiind vinovat de bigamie esti condamnat la zece ani inchisoare. Dar de ce razi ?
Acuzatul :
-Mi-era teama ca ma achitati!

EA: Dragul meu, ori de cate ori vad florile astea imi amintesc de ochii tai?
EL: Cum asa draga, asa ochi frumosi am?
EA: Nu, se cheama Ochiu’-boului!

Primele cinci zile de dupa weekend sunt cele mai grele.

Un domn cu o baba in lift. Domnul o intreaba pe baba:
– La parter sau mai jos?

-Bula, cum ti-ai petrecut concediul pe litoral?
-Am stat cate o zi in fiecare statiune. O zi la Mamaia, o zi la Eforie, o zi la Neptun. A fost foarte frumos. Si mai ales camerele de hotel
-Si statiunile?
-Statiunile nu prea le-am vizitat. Camerele erau asa de scumpe , incat era pacat sa nu caut sa stau cat mai mult in ele!

Un obez către unul mai slăbuţ:
– Când mă uit la tine cred că e foamete în ţară!
La care slăbănogul:
– Şi eu când mă uit la tine cred că ştiu cine e de vină

Barack Obama il suna pe Basescu:
– My Base, un atentat a distrus toate fabricile de prezervative din SUA. Aveti voi 1 milion de prezervative?
– Da!
– Dar sa aiba dunga pe ele si sa fie de 25 de cm!
Base se gandeste: “Ai draq, dom’le, americanii astia: auzi la ei, 25 de cm”
Il suna pe directorul de la fabrica de prezervative:
– Avem nevoie de 1 milion de prezervative pentru fratii nostri americani!
– Notat!
– De 25 de cm!
– Gata, sefu’!
– Si sa scrie pe ele: made in Romania – medium size!

– Mami, mă doare burtica!
– Păi,… dacă nu ai mâncat nimic toată ziua, burta ta e goală, de asta și te doare.
– Mdaaa, acum înțeleg de ce pe tine tot timpul te doare capul…

Doi olteni într-o camera de hotel.

Unul observa ca celălalt îşi baga şireturile de la bocanci in priza si îl întreba:

– ce faci ba acolo?

La care acesta mirat ii răspunde:

– îmi usuc bocancii

Si de ce ai legat bocancii unul de altul?

– i-am pus in serie sa nu se ardă!

O blonda merge la munte iarna.
Citeste cotele zapezii pe un panou la hotel: Busteni-15cm, moale; Clabucet, 20cm, medie; Postavaru, 25cm, tare.
Incantata, se duce la receptionerul hotelului:
– Nu va suparati, care e camera d-lui Postavaru?

Soldatii americani, japonezi si somalezi se intreceau la tras cu tunul;
Americanii: 5800 m
Japonezii: 10000 m
Somalezii: 10 m
Dupa ce au tras somalezii, generalul japonez ii spune somalezului:
— Bine ma, numai 10 m?
La care somalezul raspunde:
— Daca esti mai tare, hai tu si sufla-n teava.

Reclamatia unui automobilist surprins de radar cu 250 km/h pe o portiune de sosea cu viteza limitata la 70.
“Onorata Curte, intr-adevar, am vazut semnul de circulatie de “70″, scris cu negru pe fond alb si incadrat intr-un cerc rosu, pe un panou fara nici o alta indicatie de unitati de masura. Dar dupa cum stiti, Legea din 4 iulie
1837 impune ca obligatoriu in Franta sistemul metric, in timp ce Decretul nr. 65-501 din 3 mai 1961, modificat conform directivelor europene, defineste ca unitati de baza legale, unitatile Sistemului International ( S.I.). Or, in sistemul de unitati S.I., unitatea de masura a lungimii este metrul, iar unitatea de masura a timpului este secunda. Este deci evident ca unitatea de masura legala a vitezei este metrul pe secunda.
Eu nu pot sa-mi imaginez nici o clipa ca Ministerul de Interne nu ar aplica Legile Republicii. Prin urmare, 70 metri/secunda corespund exact unor 252 kilometri/ora.
Politistii au afirmat ca eu am fost cronometrat cu 250 km/h, lucru pe care eu nu-l contest. Ma aflam, deci, cu 2 km/h dedesubtul limitei autorizate de viteza.
Va rog sa luati nota, sa-mi restituiti permisul de conducere si sa-mi permiteti sa ma retrag. Am onoarea sa va salut.”

– Fiul meu vă datorează bani pentru un costum pe care i l-aţi făcut acum trei ani, îi spuse croitorului un scoţian care tocmai intrase în magazin.
– Şi dumneavoastră aţi venit să-mi daţi banii, nu-i aşa?
– Nu! Aş dori să-mi comand şi eu un costum în aceleaşi condiţii.

Un american vrea sa cumpere o ferma in Ardeal. Face turul fermei si, la sfarsit vede stupii de albine.
– Nu mai cumpar ferma ca mi-e frica de albine.
– Hai dom’le ca albinele sunt bune: fac miere, ceara si dau propolis.
– Nu, ca mi-e frica de albine.
– Uite dom’le facem un pariu: te leg dezbracat de copacul asta si daca te musca vreo albina pana maine dimineata, iti dau ferma pe gratis.
Dimineata il gaseste palid, obosit, vlaguit.
– Ce-ai patit, te-a muscat vreo albina ?
– Nu.
– Atunci ce?
– Bade, vitelul de acolo n-are mama?

Un messengerist trimite o scrisoare iubitei sale, care suna cam asa: “Matz fermecat. Suntetzi unsoare pentru mine…”

La ora de anatomie, la recapitulare, profesoara o scoala pe Maria in picioare si o intreaba:
– Spune, ce stii despre penis?
– Aaaaa… Bula, da-mi fituica!
Bula, fara sa se gandeasca prea mult, o scoate si i-o pune-n palma. Curajoasa, Maria incepe sa raspunda:
– Aaaa… Penisul este un muschi de circa 5 cm, rectific, este un cartilaj de circa 10 cm, rectific, este un os de circa 20 cm!