Reply To: Glume…

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Glume… Reply To: Glume…

dragos
Member

Un român vizitează Vaticanul. După o vreme, i se face foame şi începe să caute un restaurant. În căutările sale, este acostat de către un proxenet:
– Hei! Una ragazza, blonda, bella!… Cum românul nu ştia italiana, încearcă să îi explice că el caută un restaurant, ca să mănance:
– Papa, papa!… După un timp apare proxenetul din nou:
– Hei! Una ragazza bruna, bella!… Românul, în continuare preocupat de problema lui, îi răspunde:
– Papa, papa!… După un alt răstimp, proxenetul apare din nou, zicand:
– Hei! Papa dice che no, ma io ho trovato due cardinali!…

Cand iti dai seama ca ai dormit prea putin?
Atunci cand bei seara si pana dimineata nu te-a apucat inca mahmureala.

Azi dimineață la ora 3 vecinul meu mi-a bătut la ușă, dar nu l-am lăsat să intre… cum naiba să vină la petrecere în șlapi și în pijamale?

Care este diferenţa dintre un gladiator şi o fecioară? Primul luptă pînă la ultima picătură de sînge, a doua – pînă la prima.

– Alo, bună ziua, vă deranjează de la auto – service. Soția dumneavoastră a venit azi la noi să repare mașina și noi nu știm cine va….
– Nu vă faceți nici o grijă, pentru reparația mașinii voi achita eu.
– Ooo… nu, de asta noi nu ne facem nici o grijă. Dar voiam să știm cine va achita pentru reparația auto-service-ului.

In sfarsit, s-a invatat si nevasta-mea sa schimbe corect vitezele…
Si-a luat masina cu cutie automata.

El: – Ce faci?
Ea:- Uite, ma rup intre gandul ca “toti barbatii sunt porci” si dorinta de a face sex.

I:De ce stau politistii in intersectie cu fata spre nord?
R:Ca sa le creasca muschi pe piept…

AUTORI DE FRAZE CELEBRE
1. Sunt inconjurat de animale. (Noe)
2. Viata este in continua miscare. (Parkinson)
3. Nu e nimic asa de important ca sa nu pot uita. (Alzheimer)
4. Viata mea e plina de aspiratii. (un astmatic)
5. Eu am inceput rozandu-mi unghiile. (Venus din Milo)
6. Niciodata n-am studiat drept. (Cocosatul de Notre Dame)
7. Cred in reincarnare. (unghia)
8. Imi place umanitatea. (un canibal)
9. Esti singura femeie din viata mea. (Adam)
10. Mai bine sa dai decat sa primesti. (un boxer)

Sunt inca in pat si nu-mi pot lua gandul de la tine, de la noaptea trecuta … Mi-as dori atit de mult sa te strivesc la pieptul meu! In noaptea calda, ai venit la mine pe neasteptate … si ceea ce s-a intamplat a lasat in mine senzatii de neuitat. Ai aparut de nicaieri si fara sa-ti fie teama sau rusine, te-am surprins atingand trupul meu gol … mi-ai simtit indiferent si m-ai muscat fara mila, innebunindu-ma … ne-am zvarcolit toata noaptea intr-un joc nebunesc! In zori am adormit in sfarsit, obosit … Astazi, cand m-am trezit, te-am cautat indelung, dar nu te-am mai gasit … cearsafurile cazute de pe pat sunt singurele martore ale noptii trecute. In noaptea asta ma voi preface ca dorm si te voi astepta sa reapari …tantar nenorocit!!!

O blonda ii spune altei blonde:
– Daca ghicesti cati biscuiti am la spate ti-i dau pe amandoi.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
– Trei

De ce arunca un politist ceasul pe geam?
ca sa vada cum zboara timpul!

Un tip intra in farmacie si cumpara un pachet imens cu prezervative. Toata lumea din farmacie se intoarce spre el, privindu-l cu interes. Tipul:
-Ce e? Daaa, l-am vandut. Mi-am vandut computerul!!!

Maria la vrajitoare:
– Ma iubesc doi barbati. Spune-mi cine din ei va fi norocosul?
Vrajitoarea pune cartile, apoi se uita atent la ea si spune:
– Cel ce va avea noroc va fi Vasile – dar te vei casatori cu Ion.

Un tip mergea cocosat pe strada si cu picioarele indepartate. Un amic il intreaba:
– De ce mergi ma asa?
– Am colesterol.
– Si ce treaba are colesterolu’ cu faptul ca mergi cracanat si cocosat?
– Mi-a zis doctorul sa nu ma ating de oua.